Zobrazuje se Vám newsletter špatně? Můžete si ho prohlédnout v prohlížeči.

Cirk-Uff skoro za dveřmi!
Pro zobrazení obrázků si je prosím povolte v e-mailu

Událostí vánočních koncertů bude vystoupení prvního dámského operního tria v Čechách
Vánoční svátky se kvapem blíží a k nim nepochybně patří tradiční i méně tradiční vánoční koncerty. Na své posluchače v tomto ohledu myslí také UFFO, které na prosinec připravilo několik hudebních lahůdek.

Skutečnou perličkou programu bude vystoupení prvního dámského operního tria v Čechách - Opera Divas. V hudebních kruzích má přezdívku tři tenoři v sukních. Trio už druhým rokem nabízí milovníkům klasických i muzikálových melodií jedinečné zážitky. Koncert se uskuteční ve středu 20. prosince od 19 hodin v Uffu.

Přední operní divy Andrea Kalivodová, Pavlína Senić a Tereza Mátlová doprovodí Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou Leoše Svárovského. „Bude to koncert plný slavných árií nejen operních, ale i operetních a muzikálových, samozřejmě laděný také již k blížícímu se vánočnímu času,“ zve na koncert pěvkyně Tereza Mátlová.

Ještě před tímto vystoupením se lze 3. prosince těšit při tradiční akci Vánoční strom 2017 na Krakonošově náměstí na krátký program výtečného vokálního mužského souboru Gentlemen Singers. Toto těleso pak tentýž den v 18 hodin vystoupí v Uffu při vánočním koncertu nazvaném O Nata Lux.

Adventní trhy, které se konají od 14. do 16. prosince, zpestří v pátek 15. prosince Adventní muzicírování. Před Uffem zahraje od 15 hodin Městská dechová hudba Krakonoška, která pak ještě vystoupí v neděli 17. prosince od 10:30 hodin na Krakonošově náměstí s programem Krakonoška hraje koledy.

Tím ale bohatý vánoční hudební program nekončí. Svůj tradiční Vánoční koncert na čtvrtek 21. prosince v 19 hodin v Koncertní síni Bohuslava Martinů se svými hosty připravil i komorní smyčcový soubor Musica Antiqua Trutnov. Ve sváteční podvečer v pondělí 25. prosince v 17 hodin je možné do Uffa zajít i na koncert trutnovského souboru H-Kvintet a jeho hostů. V podání letos čtyřicetiletého tělesa návštěvníci uslyší vánoční koledy a písně, jazzové a swingové evergreeny.

www.uffo.cz

Pokud již nadále nechcete dostávat náš newsletter, můžete se odhlásit.