Zobrazuje se Vám newsletter špatně? Můžete si ho prohlédnout v prohlížeči.

Pro zobrazení obrázků si je prosím povolte v e-mailu

Nespoutanou energii Jelena vystřídá křehká i divoká Vladivojna La Chia
V roce 2015 získala kapela od Akademie populární hudby cenu Anděl v kategorii Objev roku. Vychází jí reedice vyprodaného debutového alba Světlo ve tmě, zažívá obrovský zájem publika na letních festivalech. Dnes už je sedmičlenná formace Jelen, soustředěná kolem frontmana Jindry Poláka, stálicí na české hudební scéně.

Nyní budou mít příznivci kapely, pro kterou jsou charakteristické pozitivní a nespoutaná energie z hudby a chytlavé písně, jedinečnou příležitost zajít na její koncert. Jelen se představí v Uffu ve čtvrtek 22. února od 20 hodin. Těšit se lze na vystoupení vycházející z akustických kořenů, na tradiční nástroje a lidovost. Zcela jistě zazní hity Nebe nad Prahou, Magdaléna či Světlo ve tmě. Kdo má rád tento hudební žánr a kapelu Jelen, neměl by v Uffu rozhodně chybět.

Dalším koncertem v Uffu, který slibuje mimořádný hudební zážitek, bude ve čtvrtek 1. března v 19 hodin vystoupení skladatelky, zpěvačky, textařky a výtvarnice Vladivojny La Chia s kapelou 4Trio. Ta hraje dynamickou nadžánrovou hudbu, ve které se snoubí křehká intimita s temperamentem a místy až brutální divokostí za výhradního doprovodu akustických nástrojů. Tedy hudbu, která přesně vystihuje naturel zpěvačky.

Její cesta k hudbě byla velmi dobrodružná. Začala s ní v devíti letech, kdy s kamarádem založila kapelu, ve které zpívala a psala texty. Ve čtrnácti letech už vystupovala jako sólová zpěvačka v ostravských punkových kapelách. Známou se stala jako členka ostravské formace Banana.

Loni v listopadu Vladivojna pokřtila nové album 8 hlav šílenství ke stejnojmennému filmu o ruské básnířce Anně Barkovové. Křest alba byl svým způsobem i premiérou nové koncertní prezentace její inovované doprovodné sestavy muzikantů označované jako 4Trio, se kterou Vladivojna přijede i za trutnovským publikem do Uffa.
 
 
 
www.uffo.cz

Pokud již nadále nechcete dostávat náš newsletter, můžete se odhlásit.