Zobrazuje se Vám newsletter špatně? Můžete si ho prohlédnout v prohlížeči.

Pro zobrazení obrázků si je prosím povolte v e-mailu

Chorea Bohemica s Munzarovou přiblíží Velikonoce, posluchače čeká i symfonická lahůdka
Základní podstatou Velikonoc z dob předkřesťanských bylo vítání přicházejícího jara, v přeneseném slova smyslu vítězství života nad smrtí, a také prolnutí pohanských i křesťanských zvyků. A právě do obojího vnímání Velikonoc vás zavede Chorea Bohemica.

V úterý 20. března od 19:30 hodin v Koncertní síni Bohuslava Martinů čekají návštěvníky Hořické pašije a velikonoční zpívání a říkaní s herečkou Bárou Munzarovou. Tyto pašije Jaroslava Krčka připomenou křesťanské tradice tohoto období a jarní písně zase tradice pohanské.

Další nevšední vystoupení se uskuteční v sobotu 14. dubna v 18:00 hodin v Uffu. Tam se odehraje Absolventský koncert, při kterém se představí Lukáš Červený & První trutnovský symfonický orchestr. V Trutnově půjde o raritu, protože takové hudební těleso s šedesáti muzikanty z Trutnova a okolí řízené dirigentem Tomášem Korbelem město ještě nemělo.

„Chceme ukázat, že hrát klasiku je stejně cool jako třeba hrát popové pecky na pódiu nějakého festivalu,“ řekl teprve devatenáctiletý houslista, klavírista, dramaturg a scenárista večera Lukáš Červený, v jehož hlavě se zrodil nápad na výjimečný hudební počin. V programu mimo jiné zazní Červeného skladba Stvoření světa.

Příznivci folkové, country a trampské hudby se pak mohou těšit na středu 18. dubna, kdy v Uffu od 19:00 hodin vystoupí skupina Marien z Pardubic. Trojnásobní držitelé Porty a řady dalších ocenění se věnují akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hrají melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka.  
 
 
www.uffo.cz

Pokud již nadále nechcete dostávat náš newsletter, můžete se odhlásit.