Zobrazuje se Vám newsletter špatně? Můžete si ho prohlédnout v prohlížeči.

Pro zobrazení obrázků si je prosím povolte v e-mailu

Cirk-UFF 2018 představil program světových špiček nového cirkusu
Na čtyři dny se UFFO, šapitó i ulice města Trutnova od čtvrtka 31. května do neděle 3. června promění ve sváteční dny nového cirkusu: festival Cirk-UFF. Příznivci tohoto žánru se opět mohou těšit na vlnu renomovaných zahraničních souborů, a to i na horkou novinku od protinožců ze vzdálené Austrálie.

Tou bude velmi mladý soubor Time in Space s představením The Displaced. „Měl jsem možnost vidět je v březnu v australském Adelaide a bylo mi hned jasné, že je musíme získat. Soubor je velmi mladý, věk členů se pohybuje od 16 do 24 let. Jejich schopnosti jsou ale pozoruhodné. Soubor i samotné představení mají vskutku velký potenciál,“ prozradil ředitel Uffa i festivalu Libor Kasík.

Letošní výběr zahraničního programu byl podle pořadatelů komplikovanější. „Již loni v létě probíhal v Uffu rezidenční pobyt mezinárodního souboru Fauna. Ten se stejnojmenným představením Fauna odhalujícím prapodstatu lidského chování získal na Fringe festivalu ve skotském Edinburghu nejprestižnější možné ocenění Total Theatre,“ představil jednu z nejočekávanějších událostí letošního ročníku ředitel.

V této souvislosti připomenul, že se v tomto projektu sešli špičkoví performeři ze souborů Gravity & Other Myths, NoFit State Circus, Seven Fingers a Poivre Rose. Dalším velkým tahákem letošní přehlídky měl být australský soubor Circa s inscenací Humans. „Po loňském neobyčejném úspěchu představení Backbone věhlasného australského souboru Gravity & Other Myths jsme stáli před nelehkým úkolem. Snad ani nešlo o překonání minulého ročníku, spíše o to, jak se k němu alespoň kvalitativně přiblížit,“ uvedl šéf novocirkusové přehlídky.

Volba tedy loni na podzim padla na neméně známý australský konkurenční soubor Circa. Tento soubor však svou účast v únoru neočekávaně zrušil. „To nás postavilo do nezáviděníhodné situace. Krize ale může znamenat příležitost a já věřím, že jsme ji využili. Místo představení Humans přivážíme více než adekvátní náhradu,“ naznačil Kasík.

Místo jednoho souboru Cirk-UFF nabídne soubory dva. Mezinárodní projekt 360 AllStars a australské uskupení Time in Space. „360 AllStars je celosvětově velmi úspěšný projekt. Na Adelaide Fringe to bylo druhé nejprodávanější představení. Jde o spolupráci mistrů různých oborů, jako jsou cyr wheel, bmx, basketbal, break dance, bicí a rap,“ vysvětlil ředitel festivalu.

Podle něj není úplně jednoduché zařadit tuto show do konkrétní škatulky. „Sami protagonisté ji označují jako street cirkus, byť představení odehrajeme v Uffu,“ popsal další z lákadel letošního ročníku Kasík. V rámci projektu Czech showcase festival rovněž nabídne přehlídku všech zásadních místních počinů tohoto žánru. Představí se kompletní česká novocirkusová scéna a bohatý doprovodný program včetně koncertu mezinárodně úspěšné skupiny Mydy Rabycad.

Vstupenky jsou v prodeji od pondělí 16. 4., k dispozici jsou také Cirk-UFF pasy v ceně 950 Kč. Tyto pasy opravňují majitele ke vstupu na vybraná placená vystoupení, která se uskuteční v rámci festivalu, za výrazně zvýhodněnou cenu.

Kompletní program najdete na: www.cirkuff.cz  
 
 
www.uffo.cz

Pokud již nadále nechcete dostávat náš newsletter, můžete se odhlásit.