Zobrazuje se Vám newsletter špatně? Můžete si ho prohlédnout v prohlížeči.

Pro zobrazení obrázků si je prosím povolte v e-mailu

Klasickou hudbu Trutnovského podzimu obohatí zpěv, a to i jazzový

Do 38. ročníku letos vstoupí mezinárodní hudební festival Trutnovský podzim, který pod záštitou města Trutnova pořádá UFFO. Tato hudební událost opět přinese bohatý program, který ocení především příznivci špičkové klasické hudby.

Jako první se posluchačům v pátek 5. října ve 20 hodin v kostele Narození Panny Marie představí s koncertem duchovní hudby Mše h moll těleso Czech Ensemble Baroque Orchestra & Choir. Tento ansámbl se zabývá stylovou interpretací děl starších slohových období s autentickou hrou na dobové nástroje. Pod taktovkou dirigenta Romana Válka a pod vedením sbormistryně Terezy Válkové zazní skladby Johanna Sebastiana Bacha.

Symfonický orchestr Českého rozhlasu patří k nejvýznamnějším českým orchestrům současnosti. V Uffu ho bude v pondělí 8. října v 19 hodin řídit americký dirigent William Kelley, který rád spolupracuje s mladými pěvci. Ani trutnovský koncert nebude výjimkou a ve skladbách takových mistrů, jako jsou např. Wolfgang Amadeus Mozart či Giuseppe Verdi se posluchačům představí tenorista Petr Nekoranec.

Shakespeare - Sonety v hudbě je název programu Dua Teres v Koncertní síni Bohuslava Martinů. Houslistka Lucia Kopsová a kytarista Tomáš Honěk s hosty Lucií Silkenovou (soprán) a Markétou Foukalovou (jazzový zpěv) vystoupí v pátek 12. října v 19 hodin. Duo Teres se sice od svých počátků zabývá zejména hudbou napsanou pro housle a kytaru, ale od roku 2011 také kombinuje hudbu klasických a jazzových skladatelů. Návštěvníci uslyší díla Zdenka Merty, Martina Brunnera a dalších.

Všichni milovníci významného českého skladatele Bedřicha Smetany si dají zcela jistě dostaveníčko v Uffu v neděli 14. října v 17 hodin. V provedení Západočeského symfonického orchestru řízeného japonským dirigentem Shunichiro Maruyamou zde totiž zazní mistrovo veledílo Má vlast. Tradiční kulturní hodnota a vysoká umělecká kvalita orchestru z Mariánských Lázní jsou důvodem vzrůstajícího zájmu publika, což se nepochybně potvrdí také při trutnovském vystoupení.

Schumann, Chopin, Liszt, Rachmaninov. To jsou jména proslulých skladatelů klasické hudby, které příznivcům tohoto žánru není třeba nijak zvlášť představovat. V Koncertní síni Bohuslava Martinů v úterý 16. října od 19 hodin jejich skladby zahraje klavíristka Bára Císařovská. Tato mladá a velmi talentovaná interpretka je laureátkou mnoha prestižních mezinárodních soutěží a má za sebou úspěšná vystupování například v USA, Austrálii, Německu a dalších zemích.

Finále letošního Trutnovského podzimu obstará v pátek 19. října v 19 hodin v Uffu Podkrkonošský symfonický orchestr, který vznikl v roce 2007 a k dnešnímu dni sdružuje bezmála 100 hudebníků ve věku od 14 do 80 let. Pod dirigentskou taktovkou Graziana Sanvita z Itálie zazní Mozartovy, Straussovy, Smetanovy či Sukovy skladby, přesně v souladu s tím, čím se orchestr zabývá: symfonickou hudbou 19. a počátku 20. století.

 
 
www.uffo.cz

Pokud již nadále nechcete dostávat náš newsletter, můžete se odhlásit.