Zobrazuje se Vám newsletter špatně? Můžete si ho prohlédnout v prohlížeči.

Pro zobrazení obrázků si je prosím povolte v e-mailu

Energii Analogu z Berlína vystřídají laskavé hovory „H“ a sólový tanec

Velmi zajímavé kulturní události se odehrají v listopadu ve společenském centru UFFO. Nový cirkus díky festivalu Cirk-UFF má už v Trutnově světové renomé. V této souvislosti se jeho příznivci mohou v úterý 13. listopadu v 19 hodin těšit na strhující novocirkusové představení Finale mezinárodního souboru Analog z Berlína.

Jedinečná podívaná, během níž umělci neztělesňují fiktivní postavy, ale vždy zůstávají sami sebou, je inspirovaná undergroundovou hudební scénou, odvážnými filmovými kousky a tradičními i méně tradičními cirkusovými triky. Osm přátel, mezi nimi špičkoví akrobati a hudebníci, se setkávají, aby předvedli ty nejlepší kousky, z nichž každý je hoden skutečného grand finale.

Obrovským vkladem představení je, že diváci nestojí opodál, ale jsou jeho nedílnou součástí, která žene artisty k výkonům až za hranicemi lidských možností. Připravte se na show vytvářející energii, které je nesmírně těžké odolat. Soubor Analog je totiž originální, nekonvenční a sympatický.

A teď z jiného soudku. Kdo by neznal herce a vtipného vypravěče Miroslava Horníčka. Ke stému výročí jeho narození připravil olomoucký hudební redaktor Richard Pogoda Vzpomínkové hovory „H“, tedy program plný vyprávění a písniček s klavírem, který v Uffu začne v úterý 20. listopadu v 19 hodin.

Pogoda zasvětil celou profesní kariéru kabaretu a divadlu malých forem. Jako zpívající swingový pianista měl vzácnou možnost spolupracovat 12 let s nesmrtelnou osobností českého jeviště Miroslavem Horníčkem. Mezi roky 1988 až 2000 absolvoval s mistrem maraton více než dvou stovek večerů.

Za tu dobu se z doprovodného hráče stal Horníčkovým jevištním kolegou a posléze i členem rodiny. Vzpomínání na společné zážitky bude okořeněno písněmi u klavíru, které měl nejraději. Ozvou se songy Voskovce a Wericha, semaforské hity i písně, jež Richard Pogoda zkomponoval na Horníčkovy texty. Swingem pulzující písně budou zvukově obohaceny saxofonistou Miroslavem Švihálkem.

LeŤ! je název sólového tanečního představení choreografky, performerky a fyzioterapeutky Markéty Stránské, na které lze do Uffa zajít v pondělí 26. listopadu v 19 hodin. Poukazuje na fakt, že tělesná odlišnost neznamená omezení a každá odlišnost skýtá obohacující možnosti. Tělesné i duševní. Každá překážka je příležitostí a probouzí naši tvořivost a fantazii. Stránská ve svém vystoupení odpovídá například na otázky, jak nás ovlivní kontakt s určitým limitem či jak se postavíme ke změně našich zažitých stereotypů.

 
 
www.uffo.cz

Pokud již nadále nechcete dostávat náš newsletter, můžete se odhlásit.