Zobrazuje se Vám newsletter špatně? Můžete si ho prohlédnout v prohlížeči.

Pro zobrazení obrázků si je prosím povolte v e-mailu

Od komorního společenského agenta po parodii litevských tanečníků

Normalizace. Dvacetileté období Československa pod vládou komunistické strany a všemocné tajné policie. Období společenského rozkladu a demoralizace. Silný komorní příběh rodiny, na jejímž počátku byl právě úkol StB, to je představení Agent tzv. Společenský. Pod režijní taktovkou Martiny Kinské se ve čtvrtek 24. ledna v 19 hodin v trutnovském Uffu představí Klára Cibulková, Tomáš Pavelka, Ivan Řezáč, Viktor Kuznik.

Téměř detektivní drama prolínající časové roviny normalizace a dnešních dnů. Vynořování těžkých okamžiků i absurdit, které s sebou minulý režim a uhýbání v něm nesly. Fenomén tzv. společenských agentů, tedy osob, které byly nasazeny na své blízké, byl za normalizace častějším jevem, než by se na první pohled zdálo. Většina agentů byla ke spolupráci donucena vydíráním či vyhrožováním, což však nijak nezmírnilo dopady jejich hlášení… Inscenace je vhodná pro diváky starší 14 let. Po představení se uskuteční beseda s tvůrci inscenace.

V kategorii Delikatesy se mohou návštěvníci Uffa těšit v pondělí 28. ledna v 19 hodin na umělce z Litvy. V jejich provedení uvidí představení Contemporary?, což znamená moderní, současný či dnešní. Tři špičkoví tanečníci se při něm dívají na současnou litevskou taneční scénu se sebeironií. Jde o „kus“ nejen sebekritický, ale také humorný, mladistvý, zábavný.

Představení se doporučuje lidem, kteří se obávají současného tance nebo se jim prostě nelíbí. Nebo ještě víc pro ty, kteří obdivují tento typ tance. Nedoporučuje se lidem bez smyslu pro humor a těm, kteří nerozumějí ironii. „Dobrá parodie musí rozesmát publikum, překvapit ho zápletkou, musí být lepší a ukázat vyšší kvalitu než originál. Contemporary? odpovídá všem těmto kritériím,“ píše v recenzi Ernestas Parulskis.

 
www.uffo.cz

Pokud již nadále nechcete dostávat náš newsletter, můžete se odhlásit.