04. 04. 2019

V závěru letošní sezony dochází bohužel ke změnám v nabídce inscenací.

** Divadlo a hudba
Na duben byla plánována hudební retro komedie TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA VE VĚKU 13 a 3/4. Bohužel se nepodařilo sjednat dubnový ani květnový termín, takže představení se uskuteční až v červnu - konkrétně v úterý 18. 6. Na toto představení platí abonentky DH v sezoně 2018-19. Předprodej vstupenek začne 1. 4.
** Činoherní divadlo A
V rámci této skupiny měla být uvedena inscenace CENA ZA NĚŽNOST. Divadelní společnost, která ji produkuje, však tento titul stáhla ze svého repertoáru zájezdových představení. Důvodem jsou mateřské povinnosti herečky Jitky Čvančarové. Jako náhradní titul jsme pro vás vybrali hru „Elling a Kjell Bjarne aneb CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ“. Uskuteční se ve středu 15. 5. Předprodej vstupenek začne 1. 4.
** Činoherní divadlo B
CO TAKHLE KE ZPOVĚDI ... PARDON ME, PRIME MINISTER uvádíme jako náhradu za komedii LÍBÁNKY NA JADRANU, která se neuskuteční, neboť nám Studio DVA není schopno do konce sezony nabídnout termín pro realizaci tohoto představení. Anglická komedie s Petrem Nárožným v hlavní roli se uskuteční ve středu 19. 6. Předprodej vstupenek začne 15. 4. Na toto představení platí abonentky ČDB v sezoně 2018-19. 

TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA
VE VĚKU 13 a 3/4

Matka Pauline, otec George a syn Adrian Moleovi. A také jejich babička May s radikálními názory. Na první pohled normální rodinka. A také spolužáci, spolužačky, sousedé a známí. Rok a čtvrt dospívání Adriana Molea, britského puberťáka. Nejtěžší okamžiky v životě, které zažil každý z nás - dětství mizí v dáli, hormony se bouří, rodiče se rozvádějí a navíc ty problémy s pletí…
„Láska a big beat jsou to jediné, co mě chrání před šílenstvím.“
Přijďte se podívat na novou inscenaci s živým doprovodem herecké kapely Divadla v Dlouhé.
Inscenace získala titul KOMEDIE ROKU na GRAND festivalu smíchu v Pardubicích.
„Hudební komedie Divadlu v Dlouhé jdou a Tajný deník není výjimkou. Potěší suchý britský humor, zábavně přetextované hity 60. až 80. let nebo Martin Matejka, jemuž výborně sedla role ušlápnutého puberťáka, který chce být intelektuálem. Inscenace je spíš sledem jednotlivých scének, ale vzhledem k žánru sitcomu nelze epizodičnost inscenaci vyčítat.“
Lukáš Dubský
Podle světového bestselleru Sue Townsendové. Úprava, texty písní a režie: Miroslav Hanuš. Hrají: Martin Matejka, Pavel Tesař, Jaroslava Pokorná, Marie Turková, Eva Hacurová, Jiří Wohanka, Jan Meduna, Marie Poulová, Čeněk Koliáš, Milan Potoček, Pavel Lipták, Tomáš Makovský.
úterý 18. 6. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky DH, ostatní - vstupné 390, 365, 340 Kč ** předprodej vstupenek od 1. 4.

ELLING A KJELL BJARNE
ANEB CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ

„Kdo říká, že není magor, neříká pravdu.“
Chvála bláznovství, jejíž předlohou je třetí díl norské trilogie o chovanci psychiatrické léčebny (autor Axel Hellstenius), zprostředkovává divákovi příběh dvou přátel z psychiatrické kliniky, kteří se společně rozhodnou čelit nové výzvě - svobodnému životu mimo ústav, ve vlastním bytě. Navzdory vážnosti tématu je divák humornou a velmi odlehčenou formou konfrontován s nástrahami, které Ellinga (Martin Hofmann) a Kjella Bjarna (Filip Blažek) na této komplikované cestě za normálním životem potkávají: touha po ženě, lásce, přátelství… - v kontrastu se strachem a osamoceností obou hlavních hrdinů.
Inscenaci uvádí Pantheon Production s.r.o. v překladu Jaroslavy Vrbové a v režii Jakuba Nvoty. Celé hře dominuje herecký výkon Martina Hofmanna, který bravurně balancuje na hranici chvílemi naprosto zoufalého a jindy až přespříliš racionálního člověka. Zde se hodí srovnání Hofmannova výkonu s typově podobnými postavami Rain Mana a Forresta Gumpa. Hofmanna výborně doplňuje výkon Filipa Blažka, který je ve své prostotě a retardovanosti tak uvěřitelný, že se tím diváci v hledišti „takzvaně odbourávají“. V představení dále hrají Michal Slaný, Lenka Zahradnická či Šárka Opršálová.
středa 15. 5. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDA, ostatní - vstupné 390, 365, 340 Kč ** předprodej vstupenek od 1. 4.

                                                              CO TAKHLE KE ZPOVĚDI ...
                                                           PARDON ME, PRIME MINISTER

Sídlo premiéra na Downing Street 10 zasáhne rodinná bomba.
Vláda Jejího Veličenstva je rozhodnuta naplnit volební slib a chystá se rázně zatočit se zábavním průmyslem a hazardem. Jenže to má jednu vadu - na šéfa vládního kabinetu George Venablese se valí skandál. Ze skříní na Downing Street 10 nevypadávají jen političtí kostlivci, ale i polonahé slečny. Sousto pro novináře, munice pro opozici, příležitost pro stranické odpůrce a k tomu všemu zvědavá manželka. Situace jako stvořená pro komediální žánr s pověstným anglickým humorem.
Autor: Edward Taylor. Překlad: Martin Fahrner. Úprava a režie: Vladimír Strnisko. Scéna a kostýmy: Josef Jelínek. Výtvarná spolupráce: Renáta Štefková. Hrají: Petr Nárožný, Zuzana Slavíková, Ilona Svobodová, Jaromír Nosek / Jakub Štěpán / Martin Zahálka jr., Máša Málková / Kateřina Sedláková, Jan Čenský / Martin Zahálka, Karolína Vágnerová / Andrea Daňková / Jiřina Daňhelová.
středa 19. 6. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDB, ostatní - vstupné 390, 365, 340 Kč ** předprodej vstupenek od 15. 4.


 

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner