Činoherní divadlo B

IDIOTI

Švandovo divadlo Na Smíchově, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 350, 325, 300 Kč

Divadelní adaptace kultovního filmu. Vypadají jako idioti, chovají se jako idioti, ale co když je to jinak … Skupinka lidí se rozhodne předstírat mentální postižení na protest proti všemu měšťáckému. A provokovat: v restauraci, v továrně, na plovárně … kdekoli, hlavně bez jakýchkoli zábran. Vystavovat na povrch kultivovanou společnost šoku a odhalit její pokrytectví i xenofobní nálady. Nikdo se raději příliš neptá na minulost a žije se okamžikem. Do podivného útočiště přichází i Karen, aby postupně pronikala stále hlouběji do principů a zákonitostí tohoto netradičního spolku. Aby i ona postupně nalezla idiota v sobě, osvobodila se a začala tzv. blbnout. Zprvu skvělá zábava, ovšem záhy zběsilý úprk. Azyl útulného domku na předměstí se mění ve vězení. To, co dříve bylo nevázanou hrou na svobodu, začíná způsobovat stále častější konflikty. Jestli má být skupina zachována, musí být každý člen znovu přezkoušen z odhodlání nechat žít idiota v sobě, navzdory požadavkům reality i pudu sebezáchovy. Ovšem - před sebou samým nelze utíkat donekonečna.
„Idioti jsou lidi budoucnosti.“
Představení není vhodné pro děti a mladistvé.
Autor: Lars von Trier. Překlad předlohy: Robert Novotný. Režie a výběr hudby: Anna Petrželková. Dramaturgie: Martina Kinská. Scéna: Lucie Labajová. Kostýmy: Lenka Odvárková. Hrají: David Punčochář, Filip Čapka, Klára Cibulková, Marek Pospíchal, Martina Krátká, Patrik Děrgel, Tomáš Pavelka, Tomáš Červinek, Zuzana Onufráková, Bohdana Pavlíková, Erika Stárková, Jiří Weiner, Luboš Veselý.
sobota 9. 1. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku Činoherní divadlo B, ostatní - vstupné 350, 325, 300 Kč ** předprodej vstupenek od 30. 11.

so

09. 1. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner