Výstava

MULTIPOINT

Vernisáž koupit vstupenku

MULTIPOINT je mezinárodní malířské sympozium, které se koná každý rok v červnu, od roku 2009 v ateliérech ARS STUDIO v Nitře, a významně podporuje aktivity mezinárodní umělecké komunity. Během deseti dní zpracovávají umělci konkrétní zadání. Každý ročník je výjimečný výběrem autorů i vzniklých děl. Kromě zahraničních hostů jsou zastoupeni malíři ze Slovenska a z Čech. Umělci pocházejí z různých zemí, kde je patrný rozdílný přístup k malbě, jiný styl vzdělání a rozmanitost osobních zkušeností. Do této chvíle se zúčastnilo 68 umělců z 30 zemí, například z Mexika, Nového Zélandu, Ghany, USA, Číny, Indie, Řecka, Španělska, Francie, Slovenska a z Čech.
Název MULTIPOINT pochází z pomyslného střetu různých kultur a různých přístupů k malbě, od klasického přes konceptuální a experimentální přístup. Hlavním cílem je zprostředkovat umělcům konfrontaci s jinými tvůrci, přinést osvěžení do každodenního tvůrčího procesu, možnost vidět jiné postupy, techniky a cesty, díky kterým mohou nové zkušenosti aplikovat do své vlastní tvorby.
V Galerii UFFO uvidíte rozmanitou a živou podívanou, představí se následující autoři: Dita Luse (Lotyšsko), Rachel Eckstein (USA), Espen Erichsen (Norsko), Edwige Fouvry (Belgie), Julian McKinnon (Nový Zéland), Miroir Noir (Španělsko/Slovensko), Simona Blahutová, Tomáš Černý, Ondřej Maleček, Petr Kunčík, Dita Kaplanová, Jakub Janovský, Petr Bulava, Petr Bařinka (všichni ČR), Carlos Carmonamedina (Mexiko), Dhaneshwar Shah, Sunanda Khajuri, Suchismita Sahoo (všichni Indie), Elena Ascari, Constantin Migliorini (oba Itálie), Violeta Tanova (Bulharsko), Danka Dimitrijevic, Baxx Vlada Pantelic (oba Srbsko), Vemo Hang (Čína), Ewa Maziarz (Holandsko), Martin Laca, Viliam Sulik, Lucia Cernekova, Erika Miklosova, Kristina Simekova, Patricia Koysova, Lucia Fabova, Jana Bednarova, Filip Sabol (všichni Slovensko).
Vernisáž se uskuteční v úterý 26. 1. od 18:00 hodin.
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Státního fondu kultury ČR.
27. 1. - 1. 3. ** Galerie UFFO ** otevřeno: pondělí - sobota 9:00 - 18:00 hodin ** vstupné 30 Kč, děti 15 Kč, děti do 3 let zdarma


Partner Galerie UFFO: GRUND a.s.

Grund

 

út

26. 1. 2016

18:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner