Koncert

GUITARRA CANTANTE

Barbora Martínková-Polášková (mezzosoprán) a Duo Siempre Nuevo - Matěj Freml, Patrick Vacík (kytary) koupit vstupenku

Vstupné: 120 Kč

Barbora Martínková-Polášková patří mezi nejvýraznější talenty mladé pěvecké generace. Hudební vzdělání získala na konzervatoři v Praze a v Plzni a na řadě mistrovských kurzů doma i v zahraničí. Díky své výjimečné muzikalitě a výrazové flexibilitě je schopna interpretovat široký repertoár, který sahá od hudby vrcholné renesance až po hudbu zcela současnou. Vystupuje pravidelně po celé republice, jako sólistka absolvovala turné po Brazílii, Japonsku, Thajsku, Izraeli, Maroku, Francii a Německu. Spolupracuje s předními světovými i českými dirigenty a orchestry. V červnu 2010 úspěšně debutovala jako Carmen v Moravském divadle Olomouc, kde v současné době působí jako sólistka opery a operety.
Duo Siempre Nuevo bylo založeno v říjnu 2007 dvěma vynikajícími českými kytaristy Matějem Fremlem a Patrickem Vacíkem. V tomto období oba studovali na Hochschule für Musik Franz Liszt v německém Weimaru. V květnu 2008 duo vyhrálo svou první mezinárodní soutěž v italské Gorizii. Od té doby jsou tito mladí umělci pravidelně zváni na nejrůznější koncerty a festivaly v Čechách i v zahraničí. Interpretují jak originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce - vlastní či jiných autorů. Repertoár obsahuje rovněž starou i moderní hudbu, od baroka až po soudobé skladatele. Při snaze o dobovou interpretaci využívají historických nástrojů.
Program: L. Janáček: Lidové balady (výběr), J. Novák: Rosarium, A. Dvořák: Cikánské písně (výběr), J. Rodrigo: Tonadilla, J. Rodrigo: Aranjuez, ma penseé, M. de Falla: Siete canciones espaňolas (výběr).
čtvrtek 11. 2. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin ** vstupné 120 Kč ** předprodej vstupenek od 11. 1.

čt

11. 2. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner