Činoherní divadlo B

KANCL

Městská divadla pražská - Divadlo Rokoko koupit vstupenku

Vstupné: 350, 325, 300 Kč

Komedie. První divadelní uvedení kultovního seriálu BBC, který je originálním a vtipným pohledem do zákulisí jedné zdánlivě obyčejné kanceláře. Moderní svět je krutý. Doby, kdy měl každý úředník zajištěno nadosmrti své teplé místečko, jsou nenávratně ty tam. Dnes se nad každičkou kanceláří permanentně vznáší hrozba propouštění. Kdokoliv může být ze dne na den shledán nadbytečným. Takové jsou základní situační okolnosti i v Kanclu Rickyho Gervaise. Své místo si tu hlídá bodrý a za každou cenu vtipný šéf a také řada podřízených, kteří si uvědomují jeho neschopnost, ale musejí být loajálně servilní. To vše dohromady vytváří celou řadu humorných situací, které jsou dokonale odpozorované ze života a jdou až na samu dřeň tématu i mezilidských vztahů. Předloha není v pravém smyslu slova sitcomem (i když v Montreux získal seriál cenu právě v této kategorii). Je to jakýsi polodokumentární otisk reality, který vtipně a s nadsázkou zkoumá každodenní život a také míru únosné trapnosti. Jde o humor, který mnohdy zamrazí. Je postaven na velmi věrohodném pohledu na věc.
Kultovní seriál BBC zaujal, byl prodán do osmdesáti zemí světa a stal se tak vůbec nejprodávanějším britským pořadem všech dob. Získal mnoho ocenění, dočkal se i nové verze v americkém provedení a je svého druhu fenoménem, který má po celém světě řadu nadšených ctitelů i fanklubů. V Divadle Rokoko jde o celosvětově první uvedení tohoto díla na jevišti.
Autoři: Ricky Gervais, Stephen Merchant. Překlad: Jiří Janků, Petr Svojtka. Režie: Petr Svojtka. Dramaturgie: Jiří Janků. Hudba: Vladimír Nejedlý. Scéna: Ondřej Nekvasil. Kostýmy: Zuzana Ježková. Hrají: Vasil Fridrich, Jiří Hána, Zbigniew Kalina, Henrieta Hornáčková, Veronika Janků, Stanislav Lehký/Zdeněk Dolanský, Robert Hájek, Radim Kalvoda, Lenka Zbranková, Jaroslav Vlach.
úterý 9. 2. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku Činoherní divadlo B, ostatní - vstupné 350, 325, 300 Kč ** předprodej vstupenek od 7. 12.

út

09. 2. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner