Činoherní divadlo A

PADESÁTKA

A Studio Rubín a Daniel Strejc koupit vstupenku

Vstupné: 350, 325, 300 Kč

Komedie. Pavka je nejstarším žijícím členem tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Bojí se, že syn Jura nedokáže naplnit jeho odkaz. Místo Jizerské padesátky ho totiž zajímají manželky rolbařů a členů horské služby. Pavka kvůli tomu nemůže jet rolbou, jak se před rolbaři stydí, a každý druhý den nosí v krosně zásoby do své horské chaty až z Bedřichova. Krosna, kterou vláčí na svých bedrech, je čím dál tím těžší. Ne proto, že by horalek, rumu na grog nebo párků bylo víc. Ale proto, že na Pavku stále více a více doléhá tíha těžkého osudu Bulánových. Osudu, který je stejně mrazivý jako zmrzlé sliny vyčerpaných běžkařů.

Odborná kritika:
„Anotace Zakázané uvolnění v pánském podání přesně vystihuje Padesátku, v níž excelují J. Prachař, M. Taclík, ale především pak O. Pavelka. Text byl opečován dramaturgem a režisérem v jednom V. Kotkem, což je na výsledku vidět, poněvadž v inscenaci chyběly zbytečně protahované scény, což je mnohdy u Kolečkových her (a následných inscenací) hlavním kamenem úrazu. V Padesátce se navíc ani přes crazy humor nevytratilo ono cosi navíc, co je pod nánosem vtipných replik uschováno. V. Kotkovi se režijní debut vydařil a P. Kolečko dokázal, že se i přes nadprodukci her a scénářů zatím ještě nevyčerpal.“
Jiří Landa

Autor: Petr Kolečko. Režie: Vojta Kotek. Scénografie: Adriana Černá. Hrají: Ondřej Pavelka, Jakub Prachař, Marek Taclík a Michal Pavlata ze záznamu.
čtvrtek 4. 2. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku Činoherní divadlo A, ostatní - vstupné 350, 325, 300 Kč ** předprodej vstupenek od 7. 12.

čt

04. 2. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner