Činoherní divadlo A

BROUK V HLAVĚ

Městské divadlo Brno koupit vstupenku

Vstupné: 350, 325, 300 Kč

Komedie - fraška. Nejhranější hra francouzského dramatika Georgese Feydeaua, rozpustilá fraška Brouk v hlavě, patří nejen k vrcholům tvorby samotného autora, ale je zároveň shrnutím všeho, co francouzské divadlo od doby Moliérovy tvorby dosáhlo. Autor komedie s ironií, vtipem a šarmem rozehrává jednoduchý příběh o domnělé nevěře v hotelu U Galantní kočičky, do kterého jsou postupně zatahovány všechny postavy hry. V inscenaci Brouk v hlavě na scéně Městského divadla Brno v režii, choreografii a úpravě Gustava Skály a překladu Marie Veselé - Dugrangee tak rozhodně není nouze o skvělou zábavu.

Odborná kritika:
"Inscenace se hraje již 18 let a stále drží skvěle pohromadě, jako by měla premiéru nedávno. Navíc je obohacena o řadu dalších vtipných momentů (humorem souznících s Feydeauovým textem), jež se na ni léty uvádění nabalily. Největším zážitkem jsou herecké kreace Z. Herfortové, především pak ve 3. dějství, kde úžasně vystřihla opileckou scénu. Nikdy bych nevěřil, že se dá ve hře celkem nenápadná postava Luizy takto výborně zpracovat. P. Štěpánovi sedne více role Viktora, u Boutona byly patrné rezervy. Dále zaujali I. Ondříček, R. Jícha či Z. Junák. Úspěch si tato inscenace vyloženě zaslouží." Jiří Landa

Autor: Georges Feydeau. Překlad: Gustav Skála a Marie Veselá - Dugrangee. Adaptace, choreografie a režie: Gustav Skála. Dramaturgie: Ondřej Šrámek j.h. Scéna: Vladimír Šrámek j.h. Kostýmy: Josef Jelínek j.h. Hrají: Jiří Dvořák/Petr Štěpán, Jana Musilová, Igor Ondříček, Jaroslav Matějka, Ladislav Kolář, Zdena Herfortová, Josef Jurásek, Karel Mišurec, Mária Lalková/Markéta Sedláčková, Robert Jícha/Tomáš Sagher, Zdeněk Junák, Eva Gorčicová, Marcela Dürrová, Jan Kučera.

středa 23. 3. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku Činoherní divadlo A, ostatní - vstupné 350, 325, 300 Kč ** předprodej vstupenek od 15. 2.

st

23. 3. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner