Vstupné: 80 Kč

„Na naší cestě se vydáme do severního Thajska, které nás uchvátí kulturními i přírodními krásami. Bangkok je naším prvním městem, kde vydržíme několik dní. Prozkoumáme ho křížem krážem, ve dne, v noci, pěšky, tuk-tukem i na lodi.
Pronikneme do tajů buddhismu. Budeme obdivovat překrásné zlaté chrámy, sněhově bílý palác i křišťálový palác. Budeme mlčky a s pokorou sledovat náboženské obřady, zaslechneme každodenní modlitby. Blízko řeky Kwai vyhledáme plavající jeptišku. Navštívíme denní trhy, noční trhy, plovoucí trhy i železniční trh. Ochutnáme skvělou thajskou kuchyni ochucenou exotickým kořením - nudlovou či kokosovou polévku, patai, tom jam, ale také tučného červíčka, křupavou housenku, cvrčka i kobylku.
Spoustu legrace zažijeme v opičím městě, uvidíme opičí divadlo i divoké plavající opice. Celé dny strávíme mezi slony. Budeme je krmit, ošetřovat, jezdit na nich a nakonec si dáme i sloní koupel. Vyrobíme si papír ze sloního trusu, na který pak sloni něco pěkného namalují. Jinde si pohladíme tygry - od malých tygříků až po velké obávané kočky. S napětím budeme pozorovat krokodýlí show. S ještě větší hrůzou pak sledujeme hadího muže, jak hbitě zachází s královskou kobrou, největším jedovatým hadem na světě - nebezpečné představení vyvrcholí polibkem smrti.
Prozkoumáme prales, netopýří jeskyni, poplujeme na leknínovém jezeře. Uvidíme, jak se sklízí cukrová třtina, jak se sbírá zelený čaj, sází rýže, jak se vyrábí hedvábí.
Naše cesta povede až daleko na sever, k pověstnému Zlatému trojúhelníku, kde v okolí žijí velmi zajímavé horské kmeny. Nejvíce obdivujeme ženy s dlouhými žirafími krky, které nosí kolem krku těžké mosazné spirály už od dětství. Trpí, to bez pochyby, ale co by člověk pro krásu neudělal.
Zaposloucháme se do nezvyklých tónů tradiční i moderní thajské hudby. Spatříme nádherné tanečnice, jak se líčí pro svůj největší svátek - Loi Krathong - Svátek světel. Navečer se pak všude rozsvítí svíčky. Vzápětí svátečně a romanticky naladění lidé pouští na vodu své lodičky z banánového listí a zapalují velké lampiony.“
pondělí 7. 3. ** kino Vesmír ** 19:00 hodin ** vstupné 80 Kč ** předprodej vstupenek od 8. 2.

po

07. 3. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner