Činoherní divadlo B

PETROLEJOVÉ LAMPY

Divadlo P. Bezruče Ostrava koupit vstupenku

Vstupné: 340, 315, 290 Kč

Dramatizace románu - paralyzující thriller o chorobách venerických. Román Petrolejové lampy proslavil vynikající stejnojmenný film scénáristy a režiséra Juraje Herze z roku 1971. Autory jevištní dramatizace jsou Martin Velíšek a Ivan Rajmont. Hlavní hrdinka, maloměstská dívka Štěpka, touží po lásce. Není už nejmladší a není to zrovna krasavice. Bratranec Pavel, její dávná dětská láska, se vrací z vojny. Rodinný statek upadá a bratr to Pavlovi vyčítá. Pavel žádá Štěpku o ruku. Bude to sňatek z lásky, z rozumu, nebo jen pro peníze? Čekají po svatbě Štěpku rozkoše lásky, kupa dětí a šťastný rodinný život? Pavel, milovník všech slastí, které život nabízí, si z vojny nepřivezl pouze vzpomínky, ale také zákeřnou pohlavní chorobu.

Ocenění:
Cena studentské poroty na festivalu divadel Moravy a Slezska v Českém Těšíně
Cena těšínský anděl 2014 za nejlepší ženský herecký výkon pro Sylvii Krupanskou a za nejlepší mužský herecký výkon pro Lukáše Melníka
Nejlepší inscenace festivalu ost-ra-var 2014
Druhá nejlepší inscenace roku 2014 v prestižní anketě Divadelních novin

Autor: Jaroslav Havlíček. Dramatizace: Martin Velíšek, Ivan Rajmont. Režie: Martin Františák. Dramaturgie: Daniela Jirmanová. Hudba: Nikos Engonidis. Výprava: Marek Cpin. Hrají: Sylvie Krupanská, Norbert Lichý, Stanislava Šárská j.h., Kateřina Krejčí, Karel Čepek j.h., Dušan Urban, Lukáš Melník, Michal Sedláček, Marcela Čapková, Ondřej Brett, Markéta Haroková, Přemysl Bureš, Pavla Gajdošíková, Josef Jelínek, Vojtěch Říha, Jiří Müller, Lucie Mohylová, Emma Kočířová.

čtvrtek 24. 3. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku Činoherní divadlo B, ostatní - vstupné 340, 315, 290 Kč ** předprodej vstupenek od 15. 2.

čt

24. 3. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner