Činoherní divadlo A

ČERVENÁ

Divadlo v Řeznické koupit vstupenku

Vstupné: 330, 305, 280 Kč

Hra o věčném souboji umění a komerce na pozadí skutečné události a života pozoruhodného malíře a grafika, amerického „abstraktního expresionisty” lotyšského původu Marka Rothka. Ten v roce 1958 získal prestižní zakázku na výzdobu restaurace Four Seasons v nové budově na Park Avenue. V té době se ale umělec cítil frustrovaný z toho, že jsou jeho obrazy kupovány jen proto, že je to módní, ale že nikdo nerozumí jejich pravým významům. Chtěl vytvořit něco, „co by zkazilo chuť k jídlu každému parchantovi, který by v restauraci jedl” ... Divadelní hra propojuje ve scénickém provedení drama s výtvarným uměním. Překračuje žánry a zprostředkovává divákovi autentický zážitek s tvorbou v nejintimnějším kontaktu. Věčný „mefistofelský“ souboj pokušení konzumu, moci a vlivu s uměním, pravdivostí a pokorou.

Odborná kritika:
„Toto představení má opravdu úžasnou sílu a atmosféru. Byl jsem zcela vtažen do děje, a byť o malířství nevím zhola nic, tak přesto mě zde toto téma dokázalo více než zaujmout. Samozřejmě je toho zde mnohem více, především propracovaná psychika postav, dobrá práce s gradací příběhu a vydařené závěrečné vyústění. Herecká dvojice je velmi dobře sehraná, chemie mezi nimi funguje na jedničku a z některých jejich dialogů skoro až mrazí. Pro mě zkrátka po všech stránkách skvělá inscenace.“
Jan Pařízek

Autor: John Logan. Překlad: Jitka Sloupová. Režie: Viktor Polesný. Dramaturgie: Yvetta Srbová. Výprava: Viktor Polesný, Tomáš Císařovský. Hrají: Miroslav Etzler, Martin Kraus.

úterý 5. 4. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku Činoherní divadlo A, ostatní - vstupné 330, 305, 280 Kč ** předprodej vstupenek od 29. 2.

út

05. 4. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner