Divadelní představení

KONEC DĚTÍ

Spolek divadelních ochotníků Alois Jirásek, Úpice koupit vstupenku

Vstupné: 90 Kč

Mimo divadelní předplatné můžete v Uffu vidět představení úpického divadelního spolku. Občas je nutné mluvit otevřeně! Úpický divadelní spolek se proto rozhodl připomenout svoji stodevadesátiletou historii dramatickým příběhem mladé matky, při kterém budou herci i diváci v přímém přenosu ze soudní síně hledat odpověď na problém starý jako lidstvo samo. Původní rozhlasovou hru Jaromíra Ptáčka (1968) uvidíte v současné jevištní úpravě.

Vladimír Hetflejš, režisér inscenace KONEC DĚTÍ, napsal:
Jsem přesvědčen, že divadlo má mluvit k problémům své doby. Jaromír Ptáček v roce 1968 byl zřejmě téhož názoru, protože jinak by svou rozhlasovou hru Konec dětí nenapsal. Tragický příběh mladé matky, který diváci sledují v přenosu ze soudní síně, jsem se rozhodl rozšířit, aby nejen řešil následky zoufalého činu, ale aby současně hledal jeho příčiny.  
Tři desítky postav předloží divákům zrcadlo, ve kterém se každý najde. Žalobce, obhájce, soudce i všichni svědci přece hovoří naší řečí. Můžeme se s nimi ztotožnit - a přece hovoří o vraždě! A všichni diváci se také budou moci vyjádřit - to téma se totiž týká nás všech …!
Abych dokázal zmíněná rozšíření a úpravy textu udělat při vší úctě k původnímu autorovi, oslovil jsem řadu lékařů, právníků, chemiků i filozofů. Bylo úžasné sedět v kanceláři prof. MUDr. P. Pafka, v ordinacích MUDr. J. Škopové nebo MUDr. E. Rychlíkové, číst posudky MUDr. Z. Klingerové, Doc. MUDr. J. Zvěřiny, Doc. MUDr. P. Kasala, JUDr. N. Vaňurové, Ing. Mirky Duškové, prof. MUDr. H. Haškovcové, MUDr. M. Vejběry, Mgr. Tomáše Karla, Mgr. Ivy Šustrové a dalších. Dozvídal jsem se neuvěřitelné věci!
Pak jsme se dali do práce a pokusili se o jakési investigativní divadlo. Děkuji všem, kteří se na něm podílejí!

Zajímavá inscenace, která se setkává s dobrými ohlasy diváků, a to nejen v Úpici, ale dokonce i v Praze, kde ji úpický spolek hrál již dvakrát v D21. Inscenace si odnesla také několik ocenění odborné poroty z krajské divadelní přehlídky v Červeném Kostelci.

úterý 12. 4. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 90 Kč ** předprodej vstupenek od 7. 3.

út

12. 4. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner