Činoherní divadlo B

RŮŽOVÉ BRÝLE

Divadlo Ungelt, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 340, 315, 290 Kč

Irskou hospodu a židovské lahůdkářství dělí jen úzká ulička. Jejich majitelky, postarší vdovy, však rozděluje nejen náboženství, ale i dávný spor jejich zesnulých manželů. Dramatický příběh, odehrávající se v roce 1938 v Chicagu, nepostrádá irský ani židovský humor.

Odborná kritika:
Solidně napsaná hra, která se ovšem bála tít do černého. Dodnes živé téma Židů ve válce je podáno velmi jemně a odlehčení se místy zdá být až nevhodné. Z nosného příběhu se jistě dalo vytěžit víc. Režisérka vedla obě herečky dobrou cestou a dbala na to, aby se oprostily od svých zejména hlasových manýr. Jak H. Maciuchová, tak Z. Bydžovská se ukazují v dobré formě a dokazují, že i po letech herecké práce dokáží překvapit novými vklady. Proměna vztahu obou žen působila přirozeně a jejich postupné sbližování až dojemně. S. Rojková podala i přes občasné přeřeky přesvědčivý výkon.
Jiří Landa                               

Autorky: Susan Bigelow a Janice Goldberg. Překlad: Jitka Slouková. Režie: Lucie Bělohradská. Dramaturgie: Ilona Smejkalová. Scéna: Lucie Bělohradská, Stanislav Hrdlička. Kostýmy: Katarína Hollá. Hrají: Zuzana Bydžovská, Hana Maciuchová, Sabina Rojková, ze záznamu Lukáš Hlavica, Sebastian Vopěnka.

pondělí 13. 6. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku Činoherní divadlo B, ostatní - vstupné 340, 315, 290 Kč ** předprodej vstupenek od 18. 4. 

 

po

13. 6. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner