DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ

Víkend zpřístupněných památek koupit vstupenku

Dny evropského dědictví (DED), kdy jsou zdarma zpřístupněny památkové objekty, se letos v Trutnově uskuteční o víkendu 10. - 11. září. Garantem je město Trutnov, koordinátorem celé akce je UFFO - SCT.
Památkové objekty, které v rámci DED budete moci navštívit, jsou uvedeny v propagačním letáku, který si můžete stáhnout na konci tohoto článku. Stejně tak jsou tam uvedeny také informace o připraveném doprovodném programu.
DED budou slavnostně zahájeny v sobotu 10. 9. - tradičně dopoledne na Krakonošově náměstí, tentokrát však už od 9:30 hodin. V letošním roce, kdy si připomínáme kulaté 150. výročí bitvy u Trutnova r. 1866, můžete kromě tradičního natírání pamětní desky r. 1866 být na Krakonošově náměstí také svědky příjezdu císaře Františka Josefa I. Bude se jednat o scénický obraz (hranou scénku) za účasti historických vojenských jednotek. Bude tím připomenuta skutečná událost - návštěva císaře v Trutnově, která se uskutečnila na podzim 1866. František Josef I. jako starostlivý panovník tehdy přijel do Trutnova, aby se osobně dozvěděl, jaký měly na město a jeho občany dopad válečné události.
Od 10:30 hodin se pak na náměstí rozezní world music inspirovaná moravskou tradiční hudbou - hodinový koncert skupiny TOMÁŠ KOČKO & ORCHESTR.
Písničkář Tomáš Kočko vstoupil do povědomí širší veřejnosti recitálem, v němž uvedl zhudebněnou poezii Ladislava Nezdařila, básníka píšícího v dialektu beskydských horalů. Zpopularizoval a pro mnohé objevil beskydského barda, který své dílo zasvětil rodným horám, jejich obyvatelům, zvykům ... Tyto písně tvoří podstatnou část Kočkova repertoáru, který už několik let uvádí v hudební formaci „Tomáš Kočko & orchestr“. Další část repertoáru tvoří původní ohlasová tvorba inspirovaná zbojnickou tematikou, zvláště pověstmi a písněmi o Ondrášovi, legendárním hrdinovi beskydských hor. Repertoár doplňují osobité úpravy tradičních písní z Moravy.
Zvuk kapely je akustický, poučený rockem, etnickou hudbou i jazzem. Skupina vystupovala na mnoha významných festivalech world music, festivalech folkových, folklorních, rockových, metalových i festivalech alternativní hudby v ČR i zahraničí. Skupina je dvojnásobným držitelem ceny Anděl za album roku, CD Poplór bodovalo v prestižní TOP 20 Europian World Music Charts. Se svou muzikou inspirovanou tradiční moravskou hudbou objíždí kapela Evropu od Ruska až po Irsko. Nástrojové obsazení: Tomáš Kočko (kytara, mandolína, zpěv), Helena Vyvozilová (zobcové flétny, dvojačka, housle, cimbál, vokály), Libuše Černá (viola, housle, vokály, zpěv), Pavel Bongo Plch (perkuse, cimbál, vokály), Roman Plaširyba (kontrabas, vokály), Stanislav Pliska (bicí, perkuse).

Leták DED 2016 s kompletním programem si můžete stáhnout ZDE

 

10. 9. - 11. 9. 16

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner