Vstupné: 180 Kč

ANDA-LOUISE BOGZA - soprán
LADISLAVA VONDRÁČKOVÁ - klavír

Program: V. Bellini, G. Verdi, G. Puccini, F. Chopin, G. Bizet, A. Catalani, F. Liszt, F. Cilea

Patron koncertu: Vodovody a kanalizace Trutnov, a.s.

pátek 7. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 180 Kč


ANDA-LOUSIE BOGZA – soprán

Rumunská rodačka vystudovala klavír, cembalo a zpěv na konzervatoři v Bukurešti a na pražské Akademii múzických umění. Po ukončení AMU přijala angažmá ve Státní opeře a v Národním divadle v Praze.
Na svém repertoáru má přední role lyrického a dramatického oboru, mezi které patří Mozartova Hraběnka (Figarova svatba) a Donna Anna (Don Giovanni), Verdiho Aida, Leonora (Trubadúr), Desdemona (Othello), Abigaille (Nabucco), Elisabetta (Don Carlos), Santuzza, Pucciniho Tosca, Liù a Turandot, Sina (H. Krása: Zásnuby ve snu), Janáčkova Jenůfa a Káťa Kabanová. V Národním divadle v Praze vytvořila role Donny Anny, Giorgetty (Puccini: Plášť), Elizy (Čajkovskij: Piková dáma), Aidy, Pucciniho Tosky a Minnie (Děvče ze Západu), za kterou získala prestižní cenu Thálie.
Vystoupila na mnoha světových operních a koncertních scénách, např. ve vídeňském Musikverein (Verdi: Requiem, Haydn: Jahreszeiten), v londýnské Royal Albert Hall (Dvořák: Svatební košile), ve Festspielhaus Salzburg (Verdi: Requiem), Aidu zpívala ve vídeňské a berlínské Staatsoper, v Oper Leipzig, Tokiu, Deutsche Oper Berlin, Tosku v Bayerische Staatsoper v Mnichově, ve Florencii na festivalu Maggio Musicale Fiorentino (dirigent Zubin Mehta), Semperoper v Drážďanech (dirigent Fabio Luisi), v Teatro dell'Opera v Římě, v operním domě ve Frankfurtu, New Israeli Opera v Tel Avivu (režie Hugo de Ana), v Opéra National de Bordeaux (režie Nicholas Joel), Théâtre de Luxembourg, Národní opeře v Bukurešti, ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, Leonoru v Trubadúrovi zpívala v hamburské Staatsoper, Královské opeře v Kodani, Státní opeře v Budapešti, Teatro de la Maestranza v Seville (dirigent Maurizio Arena).
Vystoupila v pařížské Opéra National de Paris - Bastille (režie Robert Carsen) a bruselském Théâtre Royal de la Monnaie (dirigent A. Fischer, režie S. Herheim) a v Teatro dell’Opera v Římě debutovala v titulní roli Rusalky (dirigent G. Neuhold). Dále se představila v Opéra de Marseille (Donna Anna), Suntory Hall Tokyo (Káťa Kabanová), Liederhalle Stuttgart (Rachmaninov: Zvony), Dublinu, Madridu, Taipei, USA. V Arena di Verona zpívala Tosku  (režie Hugo de Ana) a Leonoru ve Verdiho Trubadúrovi (dirigent Marco Armiliato, režie Franco Zeffirelli).
Hostovala v Teatro Filarmonico Verona (Manon Lescaut, režie Graham Vick, dirigent R. Frizza), ve vídeňské Volksoper (Turandot), v divadle Herodes Odeon-Akropolis v Athénách (Abigaille) a v drážďanské Semperově opeře (Rusalka).
Pro firmu Decca nahrála operu Pavla Haase Šarlatán (Rosina), pro firmu Arco Diva Lieder, pro Arte Nova Classics Trubadúra (Leonora) a Album italských árií.


LADISLAVA VONDRÁČKOVÁ – klavír

Ladislava Vondráčková je posledním žákem ze třídy prof. Valentiny Kameníkové, u níž studovala v letech 1982 – 1989. Po dobu studií u ní se zúčastnila mnohých soutěží, z nichž si vždy odvážela ocenění (Concertino Praga - 2. cena, Smetanovská klavírní soutěž - 3. cena) a zvláštní ceny (Cena Společnosti Bohuslava Martinů, Zvláštní cena na Concertinu Praga za provedení skladby Jaroslava Ježka, cena ČHF za provedení díla E. Suchoně). Již za dob studií na konzervatoři se věnovala komorní hře a spolupráci s mladými pěvci. V roce 1991 vykonala na konzervatoři v Praze konkurs na místo korepetitora a jako studentka 5. ročníku zde zároveň nastoupila i jako pedagog. Zde setrvala do roku 1998.  
Pražskou AMU absolvovala v roce 1997. Od téhož roku působí na AMU nejprve jako odborný asistent a od roku 2008 jako docent na oddělení klavírní spolupráce, kde se věnuje práci s mladými operními pěvci.
Realizovala několik nahrávek pro ČT a Český rozhlas jako komorní hráč i jako sólistka. Jako sólistka spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, Filharmonií Brno aj. V rámci koncertní činnosti se věnuje nejen sólovému vystupování, ale i komorní hudbě, a to především se souborem Ars rediviva, kde už od dob studií působí jako cembalistka. Absolvovala řadu koncertů v cyklech České filharmonie, FOK, na Mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově aj.
Jako pedagog rovněž působí na Soukromé základní umělecké škole Music Art - Fakultní škole Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. 

07. 10. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner