Trutnovský podzim

DIANNE BAAR

Koncert koupit vstupenku

Vstupné: 180 Kč

DIANNE BAAR (Rakousko) - klavír

Program: L. van Beethoven, F. Chopin, S. Rachmaninov, M. Balakirev/M. Glinka, R. Schumann, E. Granados

Patroni koncertu: Vodovody a kanalizace Trutnov, a.s.
                            Ekologický rozvoj a výstavba s.r.o.

úterý 18. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 180 Kč


DIANNE BAAR (Rakousko) – klavír

Dianne Heeryun Baar se narodila v Jižní Koreji. Její mimořádný hudební talent se u ní projevil již ve třech letech a od té doby jej podporovala pravidelná klavírní výuka. Velký přelom v životě Dianne Baar nastal po přesunu do Vídně, kde vystudovala s vyznamenáním Universität für Musik und darstellende Kunst. K jejím učitelům patří Imola Joó, Peter Efler a Christopher Hinterhuber. Dále ji umělecky inspirovali Alexander Jenner, Karl-Heinz Kämmerling, Claus-Christian Schuster, Edward Auer, Pierre-Laurent Aimard, Pavel Gililov, Leif Ove Andsnes a Valentin Gheorgiu.
V sedmi letech Dianne Baar poprvé zvítězila v hudební soutěži. Od té doby získala více než 30 ocenění a stipendií v rakouských i mezinárodních soutěžích. V roce 2001 bylo Dianne Baar na základě mimořádných hudebních výsledků uděleno rakouské státní občanství.
V devíti letech debutovala jako sólistka s Rubinstein Philharmonie pod vedením Shinika Hahma. Hudební kritika ji vyzdvihovala coby „zázrak z Dálného východu“ a „dívku se zvukem Rubinsteina“. Následovaly koncerty v Evropě a v USA s orchestry jako Bukarest Symphony Orchestra, Symfonický orchester Košice, Green Bay Orchestra, Wroclaw Orchestra, Filarmonica de Stat Arad, Dohnányi Orchestra a mnoha dalšími.
Dianne Baar koncertovala na renomovaných festivalech a na významných koncertních scénách: Wiener Festwochen, Carinthischer Sommer, Deutsches Mozartfest, Trondheim Chamber Music Festival, Wiener Konzerthaus, Musikverein Wien, Grazer Congress aj. Jako klavíristka souborů Lichtental Trio a Baar & Efler Duo mnohokrát vzbudila nadšení jako citlivá komorní hráčka a působila také jako velvyslankyně organizace New Austrian Sound of Music.
Vystoupení umělkyně se vyznačují technickou brilancí, citlivým zvukem, osvěžující interpretací a přesvědčivým jevištním projevem.
Její debutové album „Intro“ vyšlo roku 2010 v Preiser Records.

út

18. 10. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner