Činoherní divadlo A

KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ?

Městská divadla pražská - Divadlo Rokoko koupit vstupenku

Vstupné: 365, 340, 315 Kč

Dá se říci, že toto komorní drama můžeme dnes již zařadit do kategorie „moderní klasika“. Je plné překvapivých zvratů i absurdních krutých her, je sondou do partnerských vztahů. Jedná se bezesporu o jeden z nejpozoruhodnějších textů, které americká dramatika druhé poloviny dvacátého století dala světu. Děj nás zavede na soukromý večírek dvou manželských párů působících na malé americké univerzitě. Hra boří mýtus o tzv. americkém snu, poklidný dialog se tu záhy změní v řadu vzájemných urážek, jízlivostí a „praní špinavého prádla“, které ukazuje na vnitřní prázdnotu všech zúčastněných, na jejich traumata a také povrchnost a dutost vzájemných vztahů. Hra od začátku až do konce nechává diváky v napětí. Je pozoruhodné, že text, který vznikl v 60. letech minulého století jako absurdní drama, dnes zdaleka tolik absurdně nepůsobí. To, co se dříve jevilo jako nové a překvapivé - drásavý pohled na strukturu vztahů, kruté manželské hry, psychické i fyzické týrání - dnes již dávno není na jevištích tabu.

V anketě portálu i-divadlo.cz: Veronika Gajerová - 1. místo v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon roku 2014. 2. místo v kategorii Nejlepší inscenace roku 2014. Aleš Procházka - významné umístění v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2014
Autor: Edward Albee. Překlad: Jiří Josek. Režie: Petr Svojtka. Dramaturgie: Jiří Janků. Hudba: Vladimír Nejedlý. Scéna: Ondřej Nekvasil, Zuzana Ježková. Kostýmy: Zuzana Ježková. Hrají: Veronika Gajerová, Veronika Kubařová, Aleš Procházka, Viktor Dvořák.

neděle 2. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku ČDA, ostatní - vstupné 365, 340, 315 Kč ** předprodej vstupenek od 1. 9.

ne

02. 10. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner