Večer, při kterém architekti představí nápady na zlepšení Trutnova. Přes celé léto sbíral spolek TUarch podněty na zlepšení města od občanů a oslovoval architekty se zájmem o Trutnov. Ti zpracovali návrhy na možná zlepšení našeho veřejného prostoru a někteří z nich je v průběhu programu představí. Můžete se těšit také na inspirativní projekty předních českých architektů Petra Leška ze studia Projektil Architekti nebo Jiřího Janďourka. Součástí večera bude slavnostní zahájení výstavy Městské zásahy Trutnov 2016, která bude instalovaná před Uffem.
Výstava ukáže nápady na neotřelá řešení věnovaná městu a může se stát odrazovým můstkem pro zlepšení konkrétních míst. Témata návrhů si architekti vybírali sami. Někteří s podrobnou znalostí místa, jiní podle dojmu, jaký na ně město udělalo při jejich návštěvě. Mnoho z nich se inspirovalo více než stovkou podnětů samotných občanů, kteří je vkládali přímo na webové stránky www.mestskezasahytrutnov.cz, kde se také o projektu můžete dozvědět více.
Městské zásahy jsou otevřeným projektem, který vznikl v roce 2007 v bratislavském ateliéru Vallo Sadovský. Po velkém úspěchu v Bratislavě byl projekt reprízován v Praze, Brně, Jablonci nad Nisou, Kladně a dalších městech. Letos se díky spolku TUarch koná i v Trutnově. Hlavním cílem akce je najít ve městě problematická místa a navrhnout řešení, která by je mohla zkultivovat, a zpříjemnit tak obyvatelům jejich každodenní život.
Pořadatel: UFFO - SCT a TUarch, z.s.
Slavnostní večer a zahájení výstavy: čtvrtek 27. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** bez vstupného
Výstava: 27. 10. - 27. 11. ** před Uffem ** bez vstupného

čt

27. 10. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner