Koncert

OSTRICH QUARTET

Jazzinec 2016 koupit vstupenku

Více: http://jazzinec.cz/

Ostrich Quartet - objev Jazzince 2015 - je považován za nejlepší mladý český jazzový soubor.
Takto je popisuje recenzent: Vědělo se o jejich kvalitách, ale to, co tihle mladí kluci předvedli, to byla pohádka! Strhující výkon podává především rytmika. Z nenápadných úvodů a jímavých tónů dokáže kvartet vybudovat bouřící horu vypjatých emocí, gradace, dynamiky, a to s nakažlivým mladistvým elánem.
Kapela byla v roce 2013 založena ve Frenštátě pod Radhoštěm. Ostrich Quartet zvítězil na soutěži JazzFruit v rámci festivalu MladíLadíJazz. Kapela zaujala televizní dramaturgy a byla hostem pořadu Tečka páteční noci, kde se střídala s legendární kapelou Jazz Q. Martina Kratochvíla.
Soubor získal 2. cenu (a vloni 3. místo) na Krokus festivalu v polské Jelenie Goře, bubeník zde též obdržel individuální hráčskou cenu. Členové poroty ocenili jeho vpravdě jazzovou hru. Ostrich Quartet postoupil do finále European Jazz Competition, konaného v červnu 2015 v Rotterdamu, a jeho bubeník zde získal cenu za individuální výkon.

Pořadatel: Alternativa pro kulturu, o. s., spolupořadatel UFFO - SCT za podpory města Trutnova, Královéhradeckého kraje a Ministerstva kultury ČR

čtvrtek 27. 10. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin

čt

27. 10. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner