Činoherní divadlo B

POSLEDNÍ TRIK GEORGESE MÉLIÉSE

Divadlo Drak Hradec Králové koupit vstupenku

Vstupné: 340, 315 Kč

Jak se stát nesmrtelným? Existuje na to trik! Divadelní představení, které je poctou světu kouzel, filmu a imaginace.
„Byl předurčen zdědit po otci obchod s obuví, ale místo toho si odmala rád kreslí. V Londýně uvidí kouzelnické vystoupení a je jím natolik fascinován, že se sám stane kouzelníkem. Koupí vlastní divadlo, které má stále vyprodané, protože nechává zmizet ženy a promění je v motýly … Pak se účastní prvního promítání bratří Lumiérů. Stane se geniálním filmovým tvůrcem, který vytvoří první filmový ateliér na světě.“ Georges Méliès (1861-1938), francouzský filmový režisér a významný průkopník kinematografie.
Inscenace Divadla Drak je inspirována pozoruhodným životním příběhem a dílem průkopníka kinematografie Georgese Mélièse. Zavede diváky do lákavého prostředí kouzelníků, triků a magie. Kouzelnické triky, které Méliès dokázal jako první neuvěřitelně nápaditým způsobem využít ve filmovém médiu, si dodnes zachovávají svou výtvarnou poezii. A především mají mnoho pokračovatelů. Na Mélièsův svět plný bezbřehé imaginace je dokonce i smrt krátká, neboť celuloid, iluze a fantazie jsou zbraně, které snad mohou i Zubatou porazit … Nebo ne? To se dozvíme na konci cesty fascinujícím životním příběhem největšího filmového kouzelníka všech dob.
V Divadle Drak se poprvé představuje režisér Jiří Havelka, který patří k nejtalentovanějším režisérům současné české divadelní scény. Jeho inscenace získaly řadu ocenění, v minulosti režíroval např. v Divadle Ypsilon, Divadle Archa, v Dejvickém divadle nebo Hadivadle. Je také hercem a spoluautorem představení známého Divadla VOSTO5. V roce 2007 získal Cenu Alfréda Radoka jako talent roku.
Autor a režie: Jiří Havelka. Dramaturgie: Dominika Špalková. Výprava: Marek Zákostelecký. Hudba: DVA. Hrají: Johana Vaňousová, Jan Popela, Luděk Smadiš, Radomil Vávra.
pondělí 24. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku ČDB, ostatní - vstupné 340, 315 Kč ** předprodej vstupenek od 19. 9.

po

24. 10. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner