Vstupné: 130 Kč

ŠTĚPÁN PRAŽÁK - housle
DRAHOMÍRA TVRDÍKOVÁ - viola

Program: W. A. Mozart, A. B. Bruni, V. Monti, A. Piazzolla

Patron koncertu: AUTOSTYL a.s.

úterý 25. 10. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin ** vstupné 130 Kč


DRAHOMÍRA TVRDÍKOVÁ – viola

Drahomíra Tvrdíková (rozená Jirková) se narodila v Trutnově, kde v místní ZUŠ (tehdy lidové škole umění) dostala základy hudebního vzdělání. Je absolventkou Pražské konzervatoře ze třídy Jaroslava Ruise, violisty Dvořákova kvarteta. V rámci studia hrála s další trutnovskou rodačkou Kateřinou Pařízkovou (rozenou Fišarovou), rovněž pod vedením Jaroslava Ruise v Rainbow quartetu, který se ke konci svého působení představil i trutnovskému publiku.
Již v průběhu studia na konzervatoři vypomáhala v FOK, v Divadle J. K. Tyla v Plzni a hrála také například v muzikálu Bídníci. Pravidelně vystupovala s Českou komorní filharmonií po celé Evropě. Drahomíra Tvrdíková je matkou dvou dětí a v současné době vyučuje na Základní umělecké škole v Trutnově. Aktivně se účastní trutnovského hudebního života. Spolupráce se Štěpánem Pražákem, se kterým zahraje i na letošním Trutnovském podzimu, je návratem k profesnímu hráčskému životu.


ŠTĚPÁN PRAŽÁK – housle

Absolvoval plzeňskou konzervatoř u Radky Beranové a Romana Fedčuka. Již během studia na konzervatoři spolupracoval jako sólista s orchestrem Divadla J. K. Tyla v Plzni. Účastnil se mnoha domácích i zahraničních mistrovských kurzů a stal se laureátem národních i mezinárodních soutěží (1. místo a laureát mezinárodní soutěže Louise Spohra v Německu). Jako sólista spolupracoval s celou řadou profesionálních orchestrů a vystoupil na mnoha domácích i zahraničních festivalech. Pravidelně spolupracuje se souborem Musica Bohemica a na svých koncertních turné po Evropě vystupuje s ruským pianistou Michaelem Kravtchinem. Od roku 2009 je hostujícím koncertním mistrem Orchestra Mitteleuropea di Udine v Itálii. Od roku 2014 je primáriem Českého filharmonického kvarteta.

út

25. 10. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner