Činoherní divadlo A

PANKRÁC ´45

Švandovo divadlo na Smíchově, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 350, 325, 300 Kč

Casting na popravu - fiktivní příběh založený na skutečných událostech. Konec léta roku 1945. V Tichomoří končí druhá světová válka, Evropa se začíná vypořádávat s jejími důsledky. V Československu probíhá zatýkání nacistických zločinců, loajálních Němců, ale také skutečných i domnělých českých pomahačů nacistického režimu. Toto zatýkání a vyšetřování se týká i slavných osobností. V jedné cele se v pankrácké věznici sejdou herečky Adina Mandlová a Lída Baarová, Hana Krupková - spolupracovnice parašutistů výsadku SILVER A, Židovka Julie a neznámá žena. Která z nich bude odsouzená? Stačí k tomu, že Adina Mandlová natočila za války jeden německý film? Že byla Lída Baarová před válkou milenkou Josepha Goebbelse? Jak se provinila Hana Krupková, která pomáhala parašutistům? A co Julie, která přežila Osvětim? Jaké tajemství si s sebou nese ona neznámá?
Hra Martiny Kinské vznikla na základě skutečných životních událostí jednotlivých postav. Představení získalo nominaci na cenu divadelní kritiky v kategorii „Nejlepší poprvé uvedená česká hra roku 2015“.
Scénář a režie: Martina Kinská. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Odborná spolupráce: Petr Koura. Hudba: Zdeněk Dočekal. Scéna a kostýmy: Lucie Labajová. Hrají: Klára Cibulková, Réka Derzsi, Eva Josefíková, Andrea Buršová, Bohdana Pavlíková.
čtvrtek 1. 12. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku ČDA, ostatní - vstupné 350, 325, 300 Kč ** předprodej vstupenek od 31. 10.

čt

01. 12. 2016

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner