BURNING MAN

Vyprávění Michaely Rýgrové a snímky z festivalu v Nevadské poušti koupit vstupenku

Vstupné: 80 Kč

Více: http://www.tedxbratislava.sk/portfolio_page/michaela-rygrova-burning-man/

„...Rodačka z Trutnova si před lety zamilovala neskutečný svět amerického festivalu Burning Man, z dobrovolnice se Michaela Rýgrová vypracovala až na členku organizátorského týmu...“ Touto větou začínal článek, který vyšel na konci října v MF Dnes. Byl to článek celostránkový, a přesto se v něm podařilo zaznamenat sotva zlomek toho, co Míša Rýgrová každoročně zažívá na festivalu Burning Man.
Festival Burning Man (Hořící muž) se koná v Nevadské poušti - v lokalitě zvané Black Rock Desert vždy na přelomu srpna a září. Sjíždí se tam více než 70 tisíc lidí z celého světa - lidí mladých i starých, různých profesí, rozdílného sociálního postavení ... Burning Man je zamýšlen jako prostor pro svobodné setkávání, sdílení zážitků a seberealizaci. Účastníci jsou zároveň umělci a vytvářejí úžasné sochy a další objekty, pořádají různé koncerty, světelné show a performance, typické pro atmosféru festivalu jsou bizarní kostýmy, masky a nezvykle vyzdobená vozidla.
„Festival nabízí neskutečný svět umění a kreativity, který překračuje hranice všeho, co jsem doposud znala. Je to kultura, založená na deseti principech, která se šíří po světě. Je to sociální experiment, nejbláznivější věc na světě, moře umění, znovuobjevování dětské radosti, hravosti a tvořivosti v nás. Festival posouvá hranice naší komfortní zóny, je to velká krása. Má v sobě vše, co si dokážete i nedokážete představit, což je asi ta nejpitomější a zároveň nejpřesnější odpověď, kterou můžete dostat,“ říká Míša.
Nabízíme vám setkání s Míšou Rýgrovou a jejím vyprávěním o Burning Manu doplněném zajímavými snímky z festivalu.
pondělí 9. 1. ** kino Vesmír ** 19:00 hodin ** vstupné 80 Kč ** předprodej vstupenek od 5. 12.

po

09. 1. 2017

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner