Divadlo a hudba

KVIDOULE 3 + KK

Cabaret Calembour koupit vstupenku

Vstupné: 340, 315, 290 Kč

Kabaret - české autorské divadlo. Pražský soubor Cabaret Calembour pokračuje ve své autorské tvorbě a na jeviště přivádí tzv. ‚kvidouli‘, což je snaha o umělecký kabaret, kdy se k původním písním a žertovným výstupům přidává ještě kabaretní aktovka. Původní písně doprovází tradičně takzvaný Orchestr Calembour.
Kvidoule 3+KK je už v pořadí třetí inscenací tohoto typu v podání Cabaretu Calembour, a jak už to v případě kvidoulí bývá, i tato je společným autorským dílem celého souboru. Číslo tři má i symbolickou funkci. Také proto, že Cabaret Calembour reprezentují především tři mužští protagonisté - Milan Šotek, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora. Dvě K připojená k názvu inscenace odkazují ke dvěma herečkám, které pravidelně se souborem spolupracují - Kláře Suché a Lucii Polišenské zvané Kecce. Jak už sám název nové inscenace napovídá, téma se bude točit kolem hledání bydlení a společného soužití tří mužů a dvou dívek, představuje výchozí situaci Milan Šotek:
„Rádi bychom se zaměřili na problematiku, která pálí všechny singles. A sice soužití. Dalo nám to dohromady 3+KK, jsou tam tři muži a dvě ženy, což spoustu situací rovnou nabízí. Máme tam domácí kino, máme tam i jisté chladící zařízení. Myslím, že mohu prozradit, že se diváci dozvědí, jak by to vypadalo, kdyby se v erotických salonech poskytovaly humoristické služby.“
V Kvidouli 3+KK bude humor obsažen nejen ve slově, ale také v obrazu. Autoři tentokrát berou do hry také multimédia v podobě videoprojekce, kterou zapojí do jevištní akce.
„Myslím, že to pro diváky bude opravdu zážitek, protože se nám podařilo sehnat práva na nejslavnější vtip na světě. A ten jsme dokázali natočit a diváci budou velmi překvapeni, do jakých výšin jsme se dostali,“ uvádí Jiří Suchý z Tábora.
Podobně jako v případě improvizovaných kabaretních kalavečerů se i v Kvidouli 3+KK herci oslovují svými civilními jmény a své postavy přizpůsobují vždy dané komické situaci.
„Já a Lucie Polišenská jsme tam, řekla bych, na ozdobu. Objevujeme se ve skečích, máme svoje sólové písničky. Bez nás by Cabaret Calembour nebyl. A oni to pánové moc dobře vědí,“ říká Klára Suchá.
Autoři: Milan Šotek, Igor Orozovič, Jiří Suchý z Tábora & kol. Režie: Milan Šotek. Hrají: Lucie Polišenská, Klára Suchá, Milan Šotek, Igor Orozovič, Jiří Suchý z Tábora, Zdeněk Dočekal (ve filmové dotáčce: Iva Janžurová, Jiří Lábus, Miroslav Donutil). Hudba: Igor Orozovič. Výprava: kolektiv.
čtvrtek 19. 1. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentku DH, ostatní - vstupné 340, 315, 290 Kč ** předprodej vstupenek od 28. 11. 

čt

19. 1. 2017

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner