V Trutnově o víkendu 9. - 10. září budou zpřístupněny tyto památky: Stará radnice, Haasův palác, Muzeum Podkrkonoší, Kostel Narození Panny Marie, Galerie města Trutnova, městský park, podzemní chodba, Janská kaple, památník generála Gablenze a pevnost Stachelberg. Tématem DED jsou letos PAMÁTKY A PŘÍRODA. Můžete tedy využít i naučných stezek, které vedou krásnou přírodou v okolí Trutnova. Rovněž je připraven doprovodný program.
Slavnostní zahájení DED proběhne v sobotu 9. 9. od 10:00 hodin na Krakonošově náměstí, následuje koncert skupiny Nadoraz. Tato královéhradecká formace bude také hrát při akci pro celé rodiny, která se koná pod názvem Rozloučení s létem od 15:00 hodin u památníku generála Gablenze na vrchu Šibeníku.
V neděli 10. 9. se k programu DED připojí i Železniční depo Trutnov, které zajistí jízdy historického parního vlaku, zpřístupní své prostory veřejnosti a nabídne zájemcům prohlídku areálu a technologií depa, jízdy na malé posunovací mašince v areálu depa, výstavu lokomotiv a vozů ČD, strojů na údržbu tratí, modelová kolejiště …

Pořadatel: město Trutnov a UFFO

Leták DED 2017 s kompletním programem si můžete stáhnout ZDE

Leták Dne železnice Trutnov si můžete stáhnout ZDE
Leták obsahuje jízdní řády autobusu na Stachelberg i zvláštních vlaků - parního vlaku, RegioShark, Stříbrného šípu.

 

 

09. 9. - 10. 9. 17

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner