Vstupné: 180 Kč

CZECH BRASS – žesťový soubor
NEJSLAVNĚJŠÍ FILMOVÉ MELODIE

Program: J. Williams, M. Magne, V. Cosma, J. Valta, A. Piazzolla, B. May, G. MacDermot, G. D. Weiss, L. Bernstein, C. François & J. Revaux

Patron koncertu: ZPA Smart Energy a.s.

úterý 24. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 180 Kč ** předprodej vstupenek od 4. 9.


Soubor Czech Brass vznikl v roce 1991 z nadšení tehdejších studentů Pražské konzervatoře. Původní sestava souboru byla pětičlenná, tedy žesťový kvintet, který se postupem času rozšířil o další dva členy. Hlavní myšlenka byla sestavit soubor z nejlepších hráčů a plně využít jejich kvalit. Poté společně začali budovat původní repertoár, který pro takový soubor nebyl dosud obvyklý a který dává posluchači možnost nového a svěžího pohledu na tradiční žestě. V souvislosti s tím soubor oslovil také špičkové hráče na kytaru, bicí a klavír.
Díky opravdu velkému žánrovému záběru a obsáhlému repertoáru může tento výjimečný soubor v současné době splnit prakticky veškerá přání pořadatelů. V jeho podání můžete slyšet od renesančních, barokních, romantických a klasicistních skvostů i jazz, pop nebo filmovou hudbu. Vždy v původních a originálních úpravách, vytvořených speciálně pro Czech Brass.
Pro soubor komponují i současní významní skladatelé, např. Juraj Filas nebo Jiří Gemrot. Ve spolupráci s Českým rozhlasem právě vzniká nové album sestavené výhradně z děl současných autorů, zkomponovaných přímo pro Czech Brass.
Soubor je vyhledávaný pro svůj průzračný a originální zvuk nejen u nás, ale je pravidelným hostem na evropských pódiích a největších světových žesťových festivalech.
Všichni členové ansámblu jsou nejen špičkoví orchestrální hráči (Česká filharmonie, FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Národní divadlo), ale také vyhledávaní sólisté, komorní hráči a profesoři Pražské konzervatoře a Hudební fakulty AMU.

út

24. 10. 2017

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner