Vstupné: 220 Kč

GUIDO SEGERS (Belgie) – trubka
KOMORNÍ ORCHESTR QUATTRO
FILIP DVOŘÁK – cembalo
MAREK ŠTILEC – dirigent

Program: J. V. Stamic, T. Albinoni, J. S. Bach, G. Holst, G. Tartini

Patroni koncertu: Vodovody a kanalizace Trutnov, a.s.
                            Ekologický rozvoj a výstavba s.r.o.
                            PROVOD – inženýrská společnost, s.r.o.

úterý 31. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** vstupné 220 Kč ** předprodej vstupenek od 4. 9.


Guido Segers se narodil v belgickém městě Bree. Začal studovat na Royal Conservatory of Music v Bruselu. Již v začátcích svého studia v Bruselu a na Královské konzervatoři v Lutychu získal několik významných ocenění. Dále obdržel první cenu na prestižních soutěžích Pro Civitatae a TENUTO.
V letech 1985 - 1990 studoval u významného profesora Pierra Thibauda na věhlasné National Supérieur de Musique v Paříži. Od roku 1985 působil jako sólový trumpetista v Nationaal Orkest van Belgie v Bruselu a jako profesor na konzervatořích v Bruselu a Maastrichtu. V roce 1994 zvítězil v konkurzu na post sólového trumpetisty Mnichovské filharmonie, která se řadí mezi nejlepší světové orchestry.
Jako komorní hráč na trumpetu je velmi žádán u mnoha prestižních hudebních těles. Společně s moskevským souborem Blechschaden, který tvoří členové Mnichovské filharmonie, ročně Guido Segers odehraje přes 70 koncertů po celém světě. Kromě toho je také zakládajícím členem souboru Brass Quintet Mnichovské filharmonie.
Mimo účinkování v komorních souborech pravidelně vystupuje jako sólista s významnými orchestry, jako je například Mnichovský filharmonický orchestr, Nationaal Orkest van Belgie, Limburgs Symphonie Orkest a mnoho dalších. Díky jeho výjimečnému talentu a mistrné interpretaci jsou jeho koncerty často nahrávány pro rozhlas a televizi.
Guido Segers se také velmi intenzivně věnuje podpoře mladých umělců. Jeho pedagogická činnost zahrnuje i členství v předsednictvu Vysoké školy hudby v Tiflisu v Gruzii. Dále vyučuje pravidelně na mistrovských kurzech v Německu i v zahraničí.
V současné době je řazen mezi světovou špičku jako sólový hráč na trumpetu a jeho vystoupení se vždy setkávají s obrovským úspěchem. V loňském roce natočil pro společnost ArcoDiva CD barokních koncertů pro trubku „Masters of Baroque“ a ve spolupráci s touto společností bude pokračovat.

Marek Štilec patří k nejvýraznějším představitelům mladé generace českých dirigentů. Je absolventem Pražské konzervatoře v houslové třídě Dany Vlachové, dirigování dále studoval u Leoše Svárovského na pražské AMU. Svá studia si rozšířil na řadě mistrovských kurzů u osobností jako Colin Metters, Jorma Panula, Gerd Albrecht, Vladimir Kiradjev, Johannes Gustavsson, Achim Holub. Je absolventem International Järvi Academy – masterclass s Leonidem Grinem. V lednu 2014 řídil orchestr New World Symphony pod patronací Michaela Tilsona Thomase. Ve stejném roce se účastnil projektu „Emerging conductors“ v Belfastu pod vedením Jac van Steena.
Spolupracuje s řadou významných orchestrů v zahraničí: New World Symphony, Wiener Concertverein Orchester, Ulster Orchestra, Das Kurpfälzische Kammerorchester Mannheim, Sinfonietta Cracovia, London Classical Soloists, The Orchestra of the Swan, Berlin Camerata, Kammerphilharmonie Graz, National Orchestra of Moldova, Pärnu City Orchestra, Aurora Symphony Orchestra, Hilaris Orchestra.
V České republice pak pravidelně řídí orchestry, např. Český národní symfonický orchestr, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Orchestr hl. m. Prahy FOK, Pražský komorní orchestr, Komorní filharmonie Pardubice, Pražská komorní filharmonie, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, Komorní filharmonie České Budějovice, Plzeňská filharmonie, Filharmonie Hradec Králové a řada dalších.
Spolupracuje rovněž s významnými sbory jako Pražský filharmonický sbor, Pražský komorní sbor, Český chlapecký sbor Boni Pueri a s řadou dalších. V oblasti opery spolupracoval se Severočeským divadlem opery a baletu v Ústí nad Labem a v divadle F. X. Šaldy v Liberci nastudoval premiéru opery Legenda o Kateřině Sylvie Bodorové v prosinci 2014. Dále spolupracoval s věhlasnými pěvci, jakými jsou Soňa Červená, Gabriela Beňačková, Štefan Margita, Anda Louise Bogza, Ivan Kusnjer, Andrea Kalivodová a v neposlední řadě Tomas Hampson.
V 17 letech založil komorní orchestr Quattro, jehož je dirigentem a uměleckým vedoucím. Marek Štilec je vyhledávaným dirigentem gramofonových firem včetně globálních leaderů klasické hudby - pro společnost Naxos nahrál již 7 CD, pro společnost ArcoDiva 8 CD. Jeho nahrávky se setkávají s pozitivní kritikou světových i českých odborných periodik – 2x „Nahrávka týdne“ („Album of the week“) pro stanici WQXR v New Yorku, Nahrávka roku („Recording of the Year“) 2013 a 2014 pro MusicWeb International, „Projekt roku 2013“ pro časopis Hudební rozhledy a 2x Tip Harmonie 2014.
Spolupracuje s Českou televizí a rozhlasem, jeho snímky vysílá i BBC. Věnuje se i popularizaci klasické hudby (pořady pro Český rozhlas, Českou a Rakouskou televizi – Mahler, Fibich, Oskar Nedbal). Je autorem projektů Fibich.cz a Češi ve Vídni. Ten se zabývá propagací tvorby českých autorů žijících ve Vídni 2. poloviny 18. století.

Filip Dvořák vystudoval klavír na Konzervatoři Brno. V následujícím období jeho zájem směřoval ke studiu cembalové hry a autentické interpretace staré hudby na Hudební fakultě AMU ve třídě prof. G. L. Mrázkové a generálbasu pod vedením Václava Lukse. Dva roky studoval na Vysoké hudební škole v Lipsku. Je vyhledávaným hráčem bassa continua a zakladatelem barokního souboru Hipocondria ensemble.
Spolupracuje s mnoha soubory staré hudby, jako například Collegium 1704, Musica Florea, Ensemble Inégal, Venti Diversi. Dále je pravidelným hostem Filharmonie Pardubice, Hradec Králové, Plzeň. Spolupracuje se členy České filharmonie v různých komorních projektech. V posledních letech intenzivně koncertuje se zobcovým flétnistou a dirigentem Jakubem Kydlíčkem pod hlavičkou Concerta Aventina. Stejně významná je spolupráce s vynikajícím houslistou a skladatelem Jiřím Sychou.
Od roku 2014 vyučuje na Konzervatoři Teplice, výsledkem čehož je mimo jiné i vznik komorního seskupení Musica Filipika. Filip Dvořák vyhledává rovněž hudební žánry na pomezí klasické a jazzové hudby. Je zakladatelem jazz-barokní formace Transitus Irregularis. Intenzivně se rovněž zabývá stavbou cembal v cembalářské dílně F. Vyhnálka.

Komorní orchestr Quattro své jméno nese po významné skladatelské skupině Quattro (Luboš Fišer, Otmar Mácha, Sylvie Bodorová, Zdeněk Lukáš). V roce 2003 ho založil současný umělecký vedoucí a šéfdirigent Marek Štilec.
Orchestr spolupracoval s řadou dirigentů a významných osobností. Mimo jiné s Jurkem Dybalem (Polsko), Thomasem Germainem (Německo), Valentinou Shuklinou či Petrem Louženským. Bývalý člen Vídeňské filharmonie Tomáš Vinklát je sólistou a odborným poradcem orchestru.
V roce 2005 získal významné ocenění jako „Rezidenční orchestr rodného domu Gustava Mahlera“. Záhy po svém vzniku si získal pozornost předních hudebních festivalů: Festival Mahler Jihlava 2007, Janáčkův Máj Ostrava 2010, Mladé pódium, Nekonvenční žižkovský podzim, Mozartiana Iuventus, Mozart Třebíč 2006, Festival melodramu Praha atd. Vystoupil také v rámci komorních řad Pražského jara a Symfonického orchestru FOK.
Orchestr také často koncertuje v zahraničí. Vystoupil například v Německu, Polsku, na Slovensku a na Kypru. Pravidelně spolupracuje s Českou televizí: festival Zlatá Praha 2010, Koncert ze Senátu, Noc s Andělem, Adventní koncerty České televize.
Orchestr je vyhledávaným partnerem pěveckých hvězd: Štefan Margita, Ivan Kusnjer, Simona Houda Šaturová, Zdeněk Plech, Lars Grünwoldt, Alena Miro, Markéta Mátlová a dalších. Spolupracoval také se Soňou Červenou.
Spolupracuje s předními českými i zahraničními sólisty: Maria Isabel Siewers (Argentina), Heike Matthiesen, Igor Malinovsky, Jaroslav Svěcený, Kateřina Englichová, Irvin Venyš, Jana Boušková, Jitka Hosprová, Lubomír Brabec, Jan Ostrý, Martin Kasík, Hansgeorg Schmeiser, Dominika Hošková. Navázal také spolupráci se členy nejvýznamnějších světových orchestrů (Vídeňská filharmonie, San Francisco Symphony, Orchestr vídeňské státní opery, Bavorský státní orchestr, Norimberská filharmonie).
V listopadu 2011 vystoupil orchestr Quattro na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech jako host profesora Jurka Dybala.
V oblasti melodramu pak spolupracoval s Janem Šťastným, Davidem Prachařem, Magdalenou Borovou, Markétou Hrubešovou, Hanou Kusnjerovou, Janem Medunou. Spolupracoval též s Komorním baletem Pavla Šmoka a vystoupil v několika operních představeních - La serva Padrona (Pergolesi), Romeo a Julie (Benda) či Divadlo za branou (Martinů).
Natočil již 3 CD, která byla velmi kladně přijata zejména v zahraničí (kritiky MusicWeb International atd.).

út

31. 10. 2017

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner