Trutnovský podzim

LENKA KORBELOVÁ

Koncert koupit vstupenku

Vstupné: 140 Kč

LENKA KORBELOVÁ – klavírní recitál

Program: C. M. von Weber, F. Chopin, R. Schumann, J. S. Bach/F. Busoni

Patron koncertu: TE Connectivity

pátek 20. 10. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin ** vstupné 140 Kč ** předprodej vstupenek od 4. 9.


Lenka Korbelová se narodila 11. 7. 1991 v Chrudimi. Do 15 let chodila do Základní umělecké školy v Chrudimi k paní učitelce Věře Novákové. Je absolventkou Konzervatoře v Teplicích, kde studovala klavír u profesorky Věry Vlkové.
Nyní je v absolventském ročníku magisterského studia na Akademii múzických umění v Praze pod vedením prof. Ivana Klánského a zároveň studuje na Mezinárodní akademii „Incontri con Maestro“ v Itálii u Maestro Vovky Ashkenazyho.
Má za sebou několik sólových recitálů, koncertů s orchestrem po České republice i v zahraničí a věnuje se rovněž komorní hře. Je součástí tria Cerberos Trio Prague.
V roce 2009 spolupracovala se světoznámým českým výrobcem klavírů – firmou Petrof. Je sólistkou mezinárodního orchestru Europera, s nímž koncertovala v zahraničí – Polsko, Německo, sezóna 2010/2011. Se Severočeskou filharmonií Teplice absolvovala Konzervatoř v Teplicích Klavírním koncertem c moll od S. Rachmaninova. S dalšími orchestry provedla mnoho významných klavírních koncertů od W. A. Mozarta, L. van Beethovena, přes F. Chopina, P. I. Čajkovského, S. Rachmaninova, až ke slavné Rapsodii v modrém od G. Gershwina.
Vystoupila v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Prague Proms, kde měla klavírní recitál v Lichtenštejnském paláci v Praze. Absolvovala koncerty v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha v Litomyšli či v Břevnovském klášteře v Praze. Účastnila se festivalu Pražské jaro v Rudolfinu spolu s klarinetistou Markem Švejkarem a absolventského magisterského koncertu v sále Martinů HAMU v Praze.
V letošním roce byla pozvána jako sólistka do Bangkoku, kde přednese Klavírní koncert g moll Antonína Dvořáka za doprovodu Thajské filharmonie. Ve spolupráci s Nadací Kalkant a Českým národním orchestrem bude v průběhu letošního roku natáčet sólové CD.
Je laureátkou řady mezinárodních soutěží: 2. cena na soutěži Prague Junior Note + zvláštní cena za provedení skladby B. Martinů (2006), 3. cena na Mezinárodní soutěži v Jeseníku + zvláštní cena za provedení skladby A. Dvořáka (2009 – klavírní duo), Čestné uznání na Mezinárodní soutěži Slovanské hudby ve Francii (2009 – Paříž), 2. cena na Mezinárodní klavírní soutěži B. Smetany (2010), Čestné uznání na soutěži B. Martinů a hlavní cena za provedení skladby B. Martinů, oceněná skladba Fantazie a Toccata od B. Martinů následně vydaná na CD: Bohuslav Martinů Days 2011.

20. 10. 2017

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner