Více: http://jazzinec.cz

Standardy, autorské i popové skladby v podání tria Jana Kavky
S domovskou kapelou Ostrich Quartet sbíral jedno ocenění za druhým; však jsme je mohli v Trutnově vidět a hlavně slyšet již dvakrát a pokaždé to byl zážitek. Pianista Jan Kavka má také od roku 2013 vlastní trio. Repertoár, který zpočátku obsahoval výhradně jazzové standardy, se později rozrostl o jeho autorské skladby a úpravy popových hitů. V srpnu tohoto roku koncertovalo trio s úspěchem na festivalu Jazz w Ruinach v polských Gliwicích.
Jan Kavka v současnosti studuje magisterský studijní program na prestižní Akademii Karola Szymanowskiego v Katovicích. Je také pedagogem na Lidové konzervatoři v Ostravě a rovněž působí jako korepetitor tance na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Patří k nejslibnějším nadějím našeho jazzu...

Svobodná hudba Uriela Hermana
Uriel Herman se představil na loňském Jazzinci se svým kvartetem a tento koncert patří mezi ty nezapomenutelné. Posluchač měl intenzivní pocit, že jejich hudba netryská jen z nástrojů, ale především ze srdcí a duší muzikantů. Jak známo, Uriel absolvoval v Kostarice iniciační šamanský „open mind“ obřad, když pobýval u tamních Indiánů. Trval celou noc a po této zkušenosti zkomponoval jakousi jazzovou rapsodii White Night.
Absolvoval studia klasické hudby a klavíru na Jeruzalémské hudební akademii. „Klasická hudba a klasické hraní jsou stále velmi blízké mému srdci,“ vyjádřil se pianista, „co mi ale chybělo byla svoboda, svoboda uvolnit se, opustit pevně stanovenou formu, svoboda improvizace, sebevyjádření. Hudba je umění času. Děje se v čase. Musí se proto měnit a být dynamická.“ Proto na svém klavíru re-interpretuje písně rockových skupin Nirvana a Radiohead. Ovšem základem jeho repertoáru jsou autorské skladby. Vyznačují se harmonickými kontrasty, střemhlavými tóny, kontrapunktem a současně chytlavými a lyrickými melodiemi, jež v posluchači příjemně rezonují.
Jako sólový klavírista se zpočátku věnoval recitálům klasické hudby, v Trutnově se ale představí jako vyzrálý jazzový improvizátor. Je věru nač se těšit.

čtvrtek 30. 11. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin

čt

30. 11. 2017

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner