Vstupné: 100 Kč

Více: http://gentlemensingers.cz/

Skvělý vokální mužský soubor, který se první adventní neděli 3. 12. představí s krátkým půlhodinovým programem při akci VÁNOČNÍ STROM 2017 na trutnovském Krakonošově náměstí.
Pokud si však chcete užít pohodovou atmosféru a vychutnat celé hudební vystoupení tohoto souboru, přijměte pozvání na jeho vánoční koncert pod názvem O NATA LUX, který je naším dárkem pro vás u příležitosti začátku adventního času, a proto je vstupné symbolické.
neděle 3. 12. ** UFFO ** 18:00 hodin ** vstupné 100 Kč ** předprodej vstupenek od 30. 10.

Program koncertu ke stažení ZDE 


Vokální soubor Gentlemen Singers z Hradce Králové je jediným profesionálním mužským oktetem v České republice, vítězem mezinárodních soutěží a pravidelným účastníkem významných festivalů od USA až po Jižní Koreu. Krom toho, že soubor od svého vzniku v roce 2003 absolvoval přes šest set koncertů ve třiadvaceti zemích na čtyřech kontinentech a vydal šest kritikou velmi kladně ohodnocených nahrávek, každoročně v červnu pořádá festival Sborové slavnosti • Czech Choir Festival • Hradec Králové, jehož hlavním cílem je propagace české sborové hudby v České republice a prostřednictvím pozvaných špičkových sborů z celé Evropy i v zahraničí.
Repertoár souboru zahrnuje jak současné skladby zkomponované či upravené přímo pro Gentlemen Singers skladateli, s nimiž soubor úzce spolupracuje (např. Jan Vičar, Jaroslav Krček, Jan Jirásek, Petr Wajsar či Stephen Hatfield), tak i klasická díla a capellové vokální hudby zejména 20. a 21. století.
Nedílnou náplň činnosti souboru tvoří taktéž edukace formou workshopů a master class určených jednotlivcům i celým sborům, při níž členové souboru zúročují vlastní zkušenosti získané díky spolupráci s předními světovými ansámbly, dirigenty, sbormistry a skladateli. Vokální soubor Gentlemen Singers, jehož činnost je pravidelně finančně podporována Statutárním městem Hradec Králové, Královéhradeckým krajem a Ministerstvem kultury České republiky, je hrdým velvyslancem české sborové školy.

Členové:
Filip Dámec - kontratenor
Libor Komárek - tenor
Radek Mach - tenor
Filip Tesař - tenor
Aleš Malý - baryton
Martin Struna - baryton
Václav Kovář - bas
Richard Uhlíř - bas, umělecký vedoucí

 

 

ne

03. 12. 2017

18:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner