Vstupné: 90 Kč

Tradiční vánoční koncert komorního smyčcového souboru Musica Antiqua Trutnov se ponese v duchu významných hudebních jubileí.
V letošním roce si připomínáme dvojité výročí jednoho z nejvýznamnějších českých skladatelů Jana Václava Stamice (1717 - 1757), který výrazně ovlivnil vývoj evropského hudebního jazyka, zvláště v oblasti orchestrální symfonie. Ve stejném roce, kdy se Stamic narodil, napsal Antonio Vivaldi Gloria, jednu z nejznámějších duchovních skladeb. Za tímto účelem byl ke společnému provedení přizván smíšený pěvecký sbor Krkonošské Collegium Musicum pod vedením sbormistra Víta Mišoně. V sólových částech skladby se představí Anežka Mišoňová a Ludmila Pěnčíková.
Před 250 lety byla ve své německé verzi poprvé uvedena opera německého skladatele Christopha Willibalda Glucka Alceste, která se stala přelomovým mezníkem ve vývoji klasické opery. Z této opery uslyšíme předehru a árii v podání Kateřiny Killarové.
Významné životní jubileum letos slaví i trutnovský skladatel, aranžér a dlouholetý pedagog místní ZUŠ Josef Štrunc. Z jeho díla zazní Česká mše C dur pro sbor a orchestr. V rámci programu se jako sólisté dále představí Jaroslav Fejfar na kontrabas a Jitka Alexa, klavíristka a pedagožka trutnovské ZUŠ.
čtvrtek 21. 12. ** Koncertní síň B. Martinů ** 19:00 hodin ** vstupné 90 Kč ** předprodej vstupenek od 13. 11.

čt

21. 12. 2017

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner