Cirk-UFF

CHYBA

Účinkující: VÍT NEZNAL & KOL. (Mezinárodní soubor) koupit vstupenku

Vstupné: 150 Kč

Více: http://www.cirkuff.cz/

Nová inscenace na pomezí nového cirkusu a pohybového divadla od mezinárodního tvůrčího týmu kolem režiséra Víta Neznala. Existuje určitá pravděpodobnost, že se během představení nestane žádná chyba.

Tým sdružuje herce a akrobaty z různých částí Evropy i různých žánrů. Z akrobatek je domácímu publiku dobře známé duo Stephanie N´Duhirahe a Eliška Brtnická (v alternaci s Eliškou Kasprzyk), které se věnují závěsné akrobacii na laně a na hrazdě. Kořeny v tanečním a pohybovém divadle pak mají mladí performeři Florent Golfier a Viktor Černický. Autorem hudby je Matouš Hejl, který například složil hudbu k Zelenkově filmu Ztraceni v Mnichově, scénografie se zhostil Petr Vítek. 

„Chybování a omyly vnímám jako základní aspekt lidského života, který je navíc v dnešní napjaté a zrychlené době velmi aktuální. Jsme neustále konfrontováni s návody, jak se chyb a omylů vyvarovat, ale přesto jich děláme pořád stejně. Proto nás už od začátku zkoušení zajímalo, co všechno vlastně může divák během představení vyhodnotit jako chybné.“ 
Vít Neznal, režisér

„Chyba je inscenace, která je v kontextu českého nového cirkusu jaksi nenápadně výjimečná. Neoslní velkolepostí, technickou úrovní, a dokonce ani hloubkou sdělení - svou nápaditostí, samozřejmou divadelností a vzácnou schopností přirozeně propojit pohybovou i verbální klaunerii s artistickými prvky se však může postavit na roveň prvoligovým evropským komorním produkcím.“
Vladimír Mikulka, Divadelní noviny / Nominace v rámci 25. ročníku ankety Incsenace roku

Představení vzniklo za podpory hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a Nadace Život Umělce a ve spolupráci s Jatky78, centrem Cirqueon, Moving Station, Cooltour a KD Mlejn.

Délka představení: 70 minut

UFFO ** neděle 3. 6. ** 14:15 hodin ** vstupné 150 Kč

Neznal 2 Foto Vojtech Brtnicky

ne

03. 6. 2018

14:15 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme