Činoherní divadlo B

AGENT tzv. SPOLEČENSKÝ

Testis, z. s., v koprodukci se Švandovým divadlem na Smíchově a Uffem Trutnov koupit vstupenku

Vstupné: 350, 325, 300 Kč

Silný komorní příběh jedné rodiny, na jehož počátku byla intimita jako úkol od řídících složek.
Fenomén tzv. společenských agentů, tedy osob, které byly nasazeny na své blízké, byl za normalizace častějším jevem, než by se na první pohled zdálo. Většina agentů byla ke spolupráci donucena vydíráním či vyhrožováním, což však nijak nezmírnilo dopady jejich hlášení. Ale možná je to z jistého úhlu pohledu pochopitelné. Bloudění v labyrintu kompromisů a strachu, balancování na hranách. Stále větší zapadání do bahna ve snaze činit dobro. Doufání, že to všechno nějak bude a že to lze přežít bez trvalých následků.... A náhle je jednoho dne konec. Ba co víc – o spolupráci nikdo neví. Konečně lze žít normálně. Je však omylem, že už se nic nestane. Právě nyní to teprve začíná. Někdy se totiž i spolehlivý agent vymkl kontrole. Navíc je tu jeden zcela hmatatelný následek dávného úkolu. Dokonce má konkrétní jméno. A právě dnes se začíná ptát a odkrývat události, na které chtěli všichni zapomenout.
Téměř detektivní drama, ve kterém se prolínají časové roviny normalizace a dnešních dnů. Vynořování těžkých okamžiků i absurdit, které s sebou minulý režim a uhýbání v něm nesly. Zraněná blízkost a důvěra, a přece rodina jako jediný pevný bod. Co jsme to vůbec zač? Otázky po vlastní identitě i možnosti říct ďáblovi ne.
Ještě včera jsme si mysleli, že se známe. Dnes už ruku do ohně za své blízké zřejmě nedáme. Natož sami za sebe.
Inscenace je vhodná pro diváky starší 14 let.
Režie: Martina Kinská. Autoři: Martina Kinská a Radek Schovánek. Dramaturgie: David Košťák. Produkce: Karolína Macáková. Hudba: Jan Kučera. Scéna: Matěj Cibulka. Kostýmy: Jozef Hugo Čačko. Hrají: Klára Cibulková, Tomáš Pavelka, Ivan Řezáč, Jacob Erftemeijer.
čtvrtek 24. 1. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDB, ostatní - vstupné 350, 325, 300 Kč ** předprodej vstupenek od 19. 11.

čt

24. 1. 2019

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner