Letos začínají Dny evropského dědictví v Trutnově již v pátek 13. 9. na Krakonošově náměstí. V 18:00 vystoupí folklorní soubor ZHOR při ZUŠ Trutnov, následuje projev starosty města, komentovaná ukázka práce a techniky Městské policie Trutnov a koncert Koletovy hornické hudby ze Rtyně v Podkrkonoší. Ve Staré radnici bude připraveno setkání s kronikářkou města Mgr. Alenou Křivskou, prohlídka kroniky i fotokroniky (jejím autorem je Miloš Šálek), výstava výtvarných prací žáků mateřských škol, stálá galerie starostů města. V obřadní síni budou promítány videosnímky věnované kronikáři prof. Antonínu Justovi a malíři Josefu Vikovi, zároveň budou vystaveny jejich osobní věci a poprvé budou představeny obrázky pana Vika zapůjčené z jeho pozůstalosti. Muzeum Podkrkonoší v Trutnově připravuje na pátek v 17:00 přednášku o historii Trutnova-Poříčí (PhDr. Ondřej Vašata), bude možné prohlédnout si výstavu „Poříčí u Trutnova na historických pohlednicích“ i stálé expozice. V Galerii Draka bude každou půlhodinu beseda a promítání animované pověsti. V Dělostřelecké tvrzi Stachelberg budou průvodci v sobotu i v neděli připraveni představit návštěvníkům podzemí, k vidění budou vyzbrojené objekty lehkého opevnění, bude také možné vystoupit na rozhlednu Eliška v areálu tvrze. Tkalcovské muzeum Voletiny v Domě pod jasanem umožní nahlédnout do života tkalců před sto lety, zájemci si mohou vyzkoušet některá řemesla, mohou si vyrobit suvenýr k DED a pak se vydat na procházku Voletinským okruhem. Hasičská zbrojnice Trutnov-Poříčí i Elektrárna Poříčí mimořádně umožní zájemcům prohlídku, je však nezbytné předem rezervovat své místo na konkrétní čas, a to v Turistickém informačním centru nebo v inforecepci Uffa. V sobotu bude možné navštívit nabíjecí stanici pro elektrobusy. Týž den budou zpřístupněné vnitřní prostory kostela sv. Petra a Pavla na Lípovém náměstí; v 11:00 tam vystoupí pěvecký sbor Chorea Corcontica, ve 14:00 pěvecký sbor Cantilena z partnerského města Senica. V sobotu budou přístupné i vnitřní prostory kostela sv. Josefa ve Voletinách. Tradiční farmářské trhy budou mimořádně otevřeny až do 14:00 (Voletinská 252, Trutnov-Poříčí).
I v letošním roce bude možné sbírat otisky razítek a za kupon s razítky získat dárek v Turistickém informačním centru. Při návštěvě objektů doporučujeme využívat kyvadlovou autobusovou dopravu, autobusy označené „Dny evropského dědictví“ budou stavět na všech zastávkách po cestě z Horního Starého Města (hřiště) do Poříčí (Elektrokov).
Regionální Den železnice v Trutnově se uskuteční v neděli 15. 9. – program v železničním depu od 8:30 do 16:30 a jízdy zvláštních vlaků vedených parní lokomotivou.
pátek 13. 9., sobota 14. 9., neděle 15. 9.

Pořadatel: město Trutnov a UFFO

Leták DED 2019 s kompletním programem si můžete stáhnout ZDE

 

13. 9. - 15. 9. 19

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme