Činoherní divadlo A

HOMO 40

Divadlo LETÍ koupit vstupenku

Více: https://divadlo-leti.cz/cs/inscenace/homo-40

Náhradní titul za představení BANG, které se mělo konat 12. 5. v rámci skupiny Činoherní divadlo A 2019/20.

Pro představení BANG již nebylo možné sjednat náhradní termín v nové sezoně. Z nabídky Divadla LETÍ jsme proto vybrali jiný titul, který BANG nahradí ve skupině Činoherní divadlo A 2019/20.

HOMO 40
Po více než deseti letech se na pozici autora i režiséra do Divadla LETÍ opět vrací Daniel Špinar se svým původním textem, který volně naváže na jeho autorskou prvotinu HOMO’06. Generace, která má svůj coming out již pár let za sebou, přichází se zpovědí ze života pražské LGBT komunity, jež občas dokáže být stejně tak nepřívětivá jako většinová společnost. Jaké překážky nám do cesty skutečně staví ostatní a jaké pocházejí z naší vlastní hlavy? Satirická hra o gayích po čtyřicítce střílí do vlastních řad a poukazuje na kostlivce, kteří se stále rádi vracejí do již jednou otevřených skříní.
Autor a režie: Daniel Špinar. Dramaturgie: David Košťák. Choreografie: Radim Vizváry. Kostýmy: Linda Boráros. Hrají: Michal Kern, Tomáš Kobr, Radim Vizváry.

“Špinarovo představení kypí energií fantazie a hravosti, která se projevuje v neodolatelně komické herecké nadsázce Tomáše Kobra a Michala Kerna, stejně jako v barvitých kostýmech či ve scéně s dominantním motivem dřevěného domku se stožárem a vztyčenou duhovou vlajkou. Oba herci mají zvláštní schopnost v účinné zkratce a s ironickou grimasou vystihnout nejrůznější klišé v chování, cítění a uvažování mnoha homosexuálních mužů. K hereckým vrcholům lze započítat velký stand-up monolog Tomáše Kobra líčícího s typickou afektovanou dikcí veškeré detaily sblížení sexuálního štvance se záletným americkým učitelem. Třetím na scéně vedle obou skvělých činoherců je přední reprezentant mimického divadla Radim Vizváry, jenž dění posouvá do fantaskní roviny. Výrazně stylizovaným pohybem vyjadřuje emoce a vytváří kontrast k mluvenému slovu, které je ve shodě s realitou přímočaře věcné a, použijeme-li konvenční měřítka, až vulgárně konkrétní.” 
(Saša Hrbotický, Deník N) 

neděle 6. 9. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDA 2019/20, předprodej vstupenek od 7. 7. 

ne

06. 9. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner

Hlavní partner

Mediální partneři

Spolupracujeme