Trutnovský podzim

CANTARINA CLARINETE

TRUTNOVSKÝ PODZIM 2020 koupit vstupenku

Vstupné: 250, 220 Kč

40. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Pořadatel: UFFO pod záštitou města Trutnova
Generální partner festivalu: KASPER Trutnov
Projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje

Program: C. Grundmann, A. Dvořák, J. Brahms, L. Delibes, G. Bizet, T. J. Thompson, A. L. Weber, I. Berlin, H. Arlen, E. Y. Harburg, Z. de Abreu, J. Ježek, H. Mancini, L. Cohen

Klarinetové kvarteto Cantarina Clarinete vzniklo v říjnu 2011 na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze jako tvůrčí studentský projekt čtveřice mladých klarinetistek. Z propojení hráčských kvalit s pěveckým nadšením se zrodil název „zpívající klarinety“.
 
Repertoár tvoří úpravy nejznámějších světových i českých skladeb barokního, klasicistního, romantického, populárního i jazzového charakteru. Koncerty si klarinetistky samy provázejí mluveným slovem, často ovlivněným běžným životem, a i proto se koncerty nesou v přátelské atmosféře a interakci s publikem. 

Kvarteto vystupovalo na rozmanitých akcích - např. Muzejní noc 2012, isaMusikfestival v Rakousku (2012), Dvořákova Praha (2013), Hudba tisíců Mahler Jihlava (2014), tradiční Vánoční koncert v Rudolfinu (2016, 2017, 2018), předávání cen festivalu Zlatá Praha (2018), koncerty pro nadaci „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“. Umělecky se klarinetistky pravidelně podílely na předávání profesorských titulů prezidentem ČR a v roce 2016 hrály v přímém přenosu českou hymnu při superfinále florbalu v O2 aréně.

Kvarteto v současnosti tvoří Hana Bahníková (klarinet, zpěv), Jana Kadlecová Lahodná (klarinet), Jana Černohouzová (klarinet), Věra Kestřánková (basklarinet).

Patroni koncertu: Vodovody a kanalizace Trutnov, a.s.
                          Ekologický rozvoj a výstavba s.r.o.
                          HST Hydrosystémy, s.r.o.

úterý 13. 10. ** UFFO ** 19:00 ** vstupné: 250, 220 Kč ** předprodej vstupenek od 7. 9.

út

13. 10. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


PartneřiMediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner