Trutnovský podzim

RUSALKA

Trutnovský podzim / Divadlo a hudba koupit vstupenku

Vstupné: 530, 490, 450 Kč

40. ročník mezinárodního hudebního festivalu

Pořadatel: UFFO pod záštitou města Trutnova
Generální partner festivalu: KASPER Trutnov
Projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje

Režie, výtvarný design: Jaromír Brych. Choreografie: Jiří Horák. Klavír: Ahmad Hedar. Harfa: Markéta Doubravská. Komorní balet. Účinkují: Tereza Mátlová, Peter Berger, Daniel Hůlka, Ester Pavlů, Nela Skarková, Vladimír Chmelo, Tereza Hořejšová, Anita Jirovská.

Představení uvádíme v rámci předplatného Divadlo a hudba 2020/2021, zároveň je součástí festivalu Trutnovský podzim.

Jedna z nejslavnějších a nejoblíbenějších oper v exkluzivním provedení předních českých pěvců, pojata jako komorní drama lásky a zrady na pozadí dvou světů - přírody a světa lidí. Toto nastudování Dvořákovy opery v originálním doprovodu klavíru a harfy si klade za cíl zdůraznit mimořádné libreto Jaroslava Kvapila. Věříme, že v tomto neobvyklém uvedení si posluchač najde i ty nejjemnější nuance geniálního díla. 


Osoby a obsazení:

Rusalka - Tereza Mátlová
Je jednou z předních českých sopranistek, vyhledávanou především pro její široký repertoárový záběr, sahající přes muzikál, operetu až po mimořádně exponované operní role.

Princ - Peter Berger
Slovenský tenorista patří k pilířům Národního divadla v Praze a Brně, často hostuje ve významných evropských a světových operních divadlech.

Vodník - Daniel Hůlka
Jméno Daniela Hůlky není třeba českému publiku představovat. Nesmazatelně se zapsal do historie českého muzikálu, s rolí Vodníka se vrací ke svým operním kořenům.

Ježibaba, Cizí kněžna - Ester Pavlů
Je představitelkou nastupující pěvecké generace, nedávno objevenou pražským Národním divadlem, ve kterém debutovala v titulní roli opery Carmen.

Hajný, Lovec - Vladimír Chmelo
Barytonista, který je pěveckým poradcem všech účinkujících sólistů, má za sebou dlouholetou mezinárodní kariéru vrcholící newyorskou Metropolitní operou, ve které ztvárnil mimo jiné i postavu Hajného v opeře Rusalka, uváděnou přímým přenosem do kin celého světa.

Kuchtík, První žínka - Nela Skarková
Čerstvá absolventka pražské HAMU je nejmladší umělkyní našeho ansámblu. Rodačka z Ostravska už zaznamenala svůj první velký úspěch vítězstvím na pěvecké soutěži vysokých škol v Olomouci.

Druhá žínka - Tereza Hořejšová
Rovněž absolventka HAMU je již několikanásobnou laureátkou naší nejvýznamnější pěvecké soutěže v Karlových Varech. Hostuje v několika českých operních divadlech a svou mimořádnou muzikalitu uplatňuje na koncertních pódiích.

Třetí žínka - Anita Jirovská
Pěvkyně se sametovým mezzosopránem je také z líhně pražské HAMU a je absolventkou programu Erasmus na partnerské HEMU ve švýcarském Lausanne. Odtud vedly její první úspěchy do Francie a na Slovensko, v současnosti účinkuje v českých divadlech a vede také Opera studio Praha.

Ahmad Hedar
Český klavírista syrsko-libanonského původu se krátce po absolutoriu HAMU stal jedním z nejvyhledávanějších pianistů zejména pro svou mimořádnou muzikalitu a pěvecké vzdělání, které mu umožňuje dokonalou souhru se sólisty.

Markéta Doubravská
Významná česká harfenistka, působící v orchestru liberecké opery, je čerstvou držitelkou „Liberecké Thálie“. Má na svém kontě nespočet koncertních vystoupení a založila také harfové oddělení v ZUŠ Liberec.

Představení uvádíme v rámci předplatného Divadlo a hudba 2020/2021, zároveň je součástí festivalu Trutnovský podzim. 

pátek 16. 10. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky DH 2020/2021, ostatní - vstupné 530, 490, 450 Kč ** předprodej vstupenek od 7. 9.

16. 10. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


PartneřiMediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner