Vstupné: 430, 400, 370 Kč

DIRIGENT: FELIX SLOVÁČEK JR.
SÓLISTÉ: FELIX SLOVÁČEK JR. - SOPRÁN SAXOFON, ZPĚV
                ANNA JULIE SLOVÁČKOVÁ - ZPĚV
                VJAČESLAV GROKHOVSKIJ - KLAVÍR

40. ročník mezinárodního hudebního festivalu
Pořadatel: UFFO pod záštitou města Trutnova
Generální partner festivalu: KASPER Trutnov
Projekt je realizován za finanční podpory Královéhradeckého kraje

Patron koncertu: ZPA Smart Energy a.s.

Program:

W. A.  Mozart - Předehra k opeře Figarova svatba

A. Marcello - Adagio

Cirkus Humberto

Tajuplný ostrov

Minutový valčík

Prstýnek

Dál je Tvůj (All the Way)

Bugatti step

Jsi můj pán

Amorada

přestávka

B. Smetana - Skočná

J. Massenet - Meditace 

Píseň slavíka

Čardáš

Lovci perel

E. Moriccone - Tenkrát na západě

Speak Softly Love

Rolling in the Deep

Země vzdálená

Skyfall

We Are the Champions

Změna programu vyhrazena!

Komorní filharmonie Pardubice

Komorní filharmonie Pardubice je orchestr mozartovského typu zaměřující se především na interpretaci děl klasicismu, raného romantismu a komorně-orchestrálních skladeb 20. století. Jeho komorní obsazení mu umožňuje soustředit se na práci s detailem, preciznost hudebního nastudování a citlivé doprovázení sólistů.

Komorní filharmonie Pardubice patří již od svého založení v roce 1969 mezi špičkové české orchestry. V Pardubicích pořádá tradiční abonentní cykly a další mimořádné koncerty, stále více se také zaměřuje na mladou i nejmladší generaci po­sluchačů. Koncertuje v dalších městech kraje i celé re­publiky. Pravidelně se účastní nejvýznamnějších festivalů v České republice, ja­kými jsou Mezinárodní hudební festi­val Pražské jaro, Smetanova Litomyšl, Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka (dříve Janáčkův máj), Mezinárodní hudební festival Český Krumlov a další. 

Prvním šéfdiri­gentem orchestru byl Libor Pešek, v čele orchestru se dále vystřídali Libor Hlaváček, Petr Altrichter, Bohumil Kulínský, Petr Škvor, Róbert Stankovský, Leoš Svárov­ský, Marko Iva­nović a Peter Feranec. Od srpna 2018 je šéfdirigentem orchestru Stanislav Vavřínek. Komorní filharmonie vystupovala na prestižních evropských pódiích (Concertgebouw v Amsterodamu, Festspielhaus v Salcburku, Musikverein ve Vídni, Tonhalle v Curychu ad.), koncertovala také v USA, Japonsku, Číně, Kuvajtu.

Orchestr je příleži­tostně zván i k operním a divadelním projektům, na svém kontě má desítky úspěšných nahrá­vek pro domácí i zahraniční hudební vydavatelství (Supraphon, ArcoDiva a Naxos).


Felix Slováček jr. 

V roce 2006 absolvoval pražskou konzervatoř pod vedením profesora Milana Poláka. Studoval na Akademii múzických umění v Praze u profesora Jiřího Hlaváče a profesora Vlastimila Mareše. Zúčastnil se mistrovských kurzů v rakouském Semmeringu (ISA), kde vyhrál v soutěži dechových nástrojů 2009 cenu Antonína Rejchy. Zde také navštěvoval kurzy profesorů Michela Lethieca a Francaise Bendy. V roce 2010 absolvoval HAMU s Komorní filharmonií Pardubice v cyklu „Ti nejlepší“.

Od května 2008 působil na postu prvního klarinetisty v Karlovarském symfonickém orchestru, se kterým nyní spolupracuje jako sólista. Úspěšně vystoupil i s: Filharmonie Bohuslava Martinů, Jihočeská komorní filharmonie, Plzeňská filharmonie, Conca Collegium, Orchestr Atlantis, Komorní orchestr Bohuslava Martinů, Musica Minore, Musica Lucis Praga, Komorní orchestr Antonína Dvořáka, Pražský filmový orchestr, Orchestr Berg, Prague Strauss Orchestra, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové a další, kde se představil jako zpěvák, klarinetista a saxofonista.

V roce 2007 se zúčastnil 10. festivalu swingové hudby, kde figuroval jako zpěvák v cyklu koncertů s australským legendárním trumpetistou, skladatelem a členem GRP allstar Big Bandu, Jamesem Morrisonem. V roce 2010 vystoupil na Jazzovém festivalu v Mikulově s RTV Big Bandem a na Třeboňských Nocturnech jako sólista s Big Bandem Gustava Broma v roce 2011. Dále např. na festivalech Jazz bez hranic, Moravia Music Fest, 10. Jazzovém festivalu v Mikulově „Pocta Karlu Kraugartnerovi“, na festivalu vážné hudby v Moskvě „Jaro v Rusku“ 2013, Musical Bridgest Around the World 2015 v USA a dalších. Vystupoval na mnoha koncertech a festivalech klasické nebo swingové hudby jak sólově, tak s orchestry v Čechách a na Slovensku, v Německu, Rakousku, Rusku, Norsku, Španělsku, Slovinsku, Číně a USA.

Roku 2009 se zúčastnil turné k 70. narozeninám Karla Gotta po České a Slovenské republice s Big Bandem Felixe Slováčka, kde zpívá a je doposud stálým hostem. S Big Bandem též odcestoval na několik koncertů do Německa a Španělska.

V letech 2010 – 2011 absolvoval studijní stáž v norském Oslu na Norges Musikkhøgskole (Norway Academy of Music), kde studoval u slavného prof. Hanse Christiana Bræina obor klarinet, studoval jazz vocals ensemble na jazzovém oddělení a zúčastnil se master kurzu prvního klarinetisty Royal Concertgebouw Orchestra Andrease Sundéna.

Své dirigentské zkušenosti získal při dirigování Big Bandu Felixe Slováčka a navštěvoval soukromé hodiny u prof. Jaroslava Vodňanského. Dirigoval např. Komorní orchestr Bohuslava Martinů na Mezinárodním hudebním festivalu Eduarda Nápravníka, Komorní filharmonii Pardubice, Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně se slavným klavíristou Jamesem Dickem (USA), Musica Lucis Praga, Severočeskou filharmonii při turné 2014 po ČR s legendární skupinou Nezmaři, Karlovarský symfonický orchestr, kde spolupracoval s violoncellistou a členem Moskevského tria Michailem Utkinem nebo Prague Strauss Orchestra, se kterým byl na turné po Číně v letech 2015 – 2016 jako dirigent, sólista.

Je členem Pražského saxofonového kvarteta a Eduard Nápravník tria. V roce 2012 se stal dramaturgem a producentem Mezinárodního hudebního festivalu Eduarda Nápravníka.

V současné době hraje i jako herec v Hudebním divadle Karlín (KAPKA MEDU PRO VERUNKU, KRÁLOVNA KAPESKA, SNĚHOVÁ KRÁLOVNA, ALENKA V KRAJI ZÁZRAKŮ), v legendárním divadle Semafor (KDYBY TISÍC KLARINETŮ, KYTICE, RYTÍŘI Z BLANÍKU A KRASAVICE LÍDA, SKLENĚNÉ PRKNO, ZAČALO TO VESTPOCKETKOU, ŠEST ŽEN), v divadelní společnosti Jana Hrušínského v Divadle na Jezerce (TŘI V TOM), v Divadle Kalich (KRYSAŘ), v Divadélku Radka Brzobohatého (STARÁ LÁSKA NEREZAVÍ, PŘÍSNĚ TAJNÉ ANEB ZA VŠÍM HLEDEJ ŽENU), v Čechově prozatímně osvobozeném divadle Františka Ringo Čecha (DIVČÍ VÁLKA).

Anna Julie Slováčková

Zpěvačka a herečka vyrůstající v umělecké rodině vystudovala uměleckou konzervatoř, obor populární zpěv. Již ve třech letech nadabovala několik úspěšných CD krtečka s Markem Ebenem. Jako dítě moderovala KIWI Junior a od svých 16 let vystupuje v pražských muzikálech.

Její první divadelní zkušenost byla v divadle Na Rejdišti na studentském představení SWINGUJEME REJDÍME. První hlavní roli získala v muzikálu SNĚHOVÁ KRÁLOVNA v divadle Hybernia. Další ženské role v tomto divadle si zahrála v muzikálu IAGO (Desdemona), ALENKA V KRAJI ZÁZRAKŮ (Alenka), KAPKA MEDU PRO VERUNKU (Verunka), KRÁLOVNA KAPESKA (Verunka), DOKTOR OX (Cordelia), dále účinkuje v divadle Kalich v muzikálu KRYSAŘ (Rózi) a několika hrách divadla Semafor.

Stala se účastnicí druhé řady pořadu Tvoje tvář má známý hlas. V seriálech jste ji mohli vidět na TV Prima v Ohnivém kuřeti, na TV Nova ji můžete vidět v úspěšném seriálu Ordinace v růžové zahradě a na Óčku v Mixxxer Show.

V osobní hudební kariéře se zúčastnila celostátního turné s hudebním tělesem Moravia Brass Band, jako sólová zpěvačka po boku Milana Peroutky. Také ji můžete vidět a slyšet v Big Bandu Felixe Slováčka jako sólovou zpěvačku. V roce 2015 založila kapelu s dnešním názvem Aura. V současné době pracuje na svém debutovém CD.
 
Vjačeslav Grochovskij jr.

Vjačeslav Grochovskij jr. se narodil v roce 1981 v Moskvě v rodině známého hudebního skladatele a dirigenta Vjačeslava Grochovského staršího. Hudební školu moskevské konzervatoře a následovně hudební učiliště Moskevské konzervatoře absolvoval ve třídě docentky Věry Chorošiné, asistentky G. Neugauze. V letech 1995 – 1998 studoval na Univerzitě v San Antoniu. Od roku 1998 studoval na Hudební akademii múzických umění v Praze ve třídě profesora Mariána Lapšánského. V roce 2008 úspěšně obhájil doktorandskou diplomovou práci na stejné škole. Byl mu udělen akademický titul Ph.D.

V roce 2000 vyhrál klavírní soutěž „Premio Gramsci“ v Cagliari, v roce 2003 pak získal 3. cenu na 5. Mezinárodní klavírní soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních. Významná je rovněž spolupráce Vjačeslava Grochovského s orchestry Moskevského rozhlasu, Brněnského rozhlasu, Státního filmu aj.

V roce 2004 nahrál své první sólové CD se skladbami P. I. Čajkovského a M. P. Musorgského. Od roku 2007 nahrál ve spolupráci s Kocianovým kvartetem a dalšími sólisty celou řadu skladeb Eduarda Nápravníka pro Český rozhlas, mimo jiné klavírní kvartet, dvě klavírní tria, Sonátu pro housle a klavír, Španělskou svitu pro klavír. Působí rovněž v souboru The 40 Fingers - souboru čtyř klavíristů zabývajícím se prováděním vážné hudby na 2 klavíry. Vjačeslav Grochovskij vede aktivní koncertní činnost, vystupoval například v Itálii, Francii, USA, Německu, České republice.

Vjačeslav Grochovskij je rovněž prezidentem a uměleckým ředitelem Mezinárodního hudebního festivalu Eduarda Nápravníka. Od roku 2009 pracuje na Základní umělecké škole v Říčanech u Prahy, kde vyučuje hru na klavír. Od roku 2010 je členem Mezinárodní hudební společnosti Antonína Dvořáka. V roce 2010 vyšla kniha Vjačeslava Grochovského „Čeští hudebníci na Rusi“, která byla velmi příznivě ohodnocena, například časopisem Hudební rozhledy. Od roku 2011 působil na Hudební akademii múzických umění jako pedagog na katedře klavírní spolupráce. Od roku 2012 je členem Eduard Nápravník Trio, společně s klarinetistou Felixem Slováčkem juniorem a violoncellistou Petrem Nouzovským. V roce 2013 natočila Česká televize dokument v rámci cyklu „Cizinec je našinec“, kde se mimo jiné věnovala uměleckému působení V. Grochovského v České republice. Od roku 2016 se Vjačeslav Grochovskij věnuje prezentaci Nápravníkova festivalu v zahraničí a pořádání recipročních koncertů.

čtvrtek 5. 11. ** UFFO ** 19:00 ** vstupné: 430, 400, 370 Kč ** předprodej vstupenek od 7. 9.

 

čt

05. 11. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


PartneřiMediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner