Činoherní divadlo B

POŽITKÁŘI

Divadlo Na Zábradlí, Praha koupit vstupenku

Vstupné: 370, 340, 310 Kč

Podivná společnost se schází v hotelové lobby. Herec, který se do úmoru snaží naučit krkolomný text, elegantní dáma s tajemstvím v tašce, podivný chlap, jemuž se všichni vysmívají… Ti všichni nemají zdán - livě nic společného, čas se pomalu vleče nebo už stojí, hovory se vedou, nikdo neodchází, ale čas od času se někdo náhle loučí se životem. Hranice mezi životem a smrtí se stírají a otázky „Co bude k večeři?“ a „Jak zemřu?“ se stávají stejně důležitými. Groteskní pohled na hluboké téma života a smrti, podpořené nadsáz - kou, humorem, ale i smutnými tóny. V inscenaci zazní krátké citace z knihy Thomase Bernharda Pravdě na stopě vydané v roce 2013 naklada - telstvím Prostor v překladu Nikoly Mizerové, z knihy Davida Eaglemana Suma vydané roku 2011 nakla - datelstvím Prostor v překladu Kateřiny Darley, dále z knihy R. M. Rilkeho Zápisky Malta Lauridse Brigga v překladu Jana Zahradníčka z roku 1933 a báseň Vítězslava Nezvala Vetešník.
Autoři: Jan Mikulášek a Dora Viceníková
Režie: Jan Mikulášek
Dramaturgie: Dora Viceníková
Scéna a kostýmy: Marek Cpin (Cena divadelní kritiky – Scénografie roku)
Hudba: Miloslav König
Hrají: Dita Kaplanová, Magdaléna Sidonová, Jana Plodková, Anežka Kubátová / Barbora Bočková, Leoš Noha, Honza Hájek, Miloslav König, Petr Jeništa, Jakub Žáček

Činoherní divadlo B 2019/2020
UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDB 2019/2020, ostatní - vstupné 370, 340, 310 Kč ** předprodej vstupenek od 5. 10.

13. 11. 2020

19:00 hodin

Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


PartneřiMediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner