FILIP KUDRNÁČ: KING OF THE RENAISSANCE

Filip Kudrnáč se ve své tvorbě odvolává k tradici klasické realistické malby 19. století. Za své vzory si vybral mistry malířského řemesla, jako jsou například Chittussi, Jean Leon Gerome, Hynais nebo Bouguereau. Snaha přiblížit se k technické dokonalosti jejich malby znamená mít kuráž k překonávání vlastních limitů a je to těžká práce na celý život. Filip Kudrnáč sdílí smysl pro současnost, která je samozřejmě zcela odlišná v dnešní době. Ztotožňuje se s vyobrazením jmenovaných malířů, protože zachycují tehdejší světské ikony, vystihují v té době převládající představu o dokonalosti a kráse a jsou příslibem exotiky, umožňují účastnit se na vlastní oči jinak nedostupných dobrodružství a scenérií. V Galerii Uffo se Filip Kudrnáč představí v celé škále svého umu - přes malbu, sochu a hudební interpretaci z vlastní produkce.
Vernisáž se uskuteční v úterý 11. 6. od 18:00 hodin.
12. 6. - 16. 7. ** Galerie UFFO ** otevřeno: 12. - 30. 6. pondělí - pátek 8:00 - 18:00 hodin, sobota 12:00 - 18:00 hodin, 1. - 16. 7. (s výjimkou státních svátků) pondělí - pátek 8:00 - 16:00 hodin ** vstupné 30 Kč, děti 15 Kč, děti do 3 let zdarma


IRENA FRIESS STANEVA: RVÁČI / SILENT HEROES

Irena Friess Staneva se narodila 2. 11. 1978 v bulharském Plovdivu. Vystudovala obor malířství na Akademii výtvarných umění v Praze v roce 2004. Svoji figurální tvorbu zaměřuje převážně na velkoformátové akvarely. Svou inspiraci nachází ve společnosti, u lidí, kteří přes svůj handicap bojují o své místo a svou existenci v drsném světě sportu.
„Je tichou pravdou, že když člověk přijde o ruku, nohu nebo zrak, tak se stane neviditelným v naší majoritní, fyzicky úplné společnosti,“ vysvětluje Irena Staneva.
„Přijde mi nefér, když se závody handicapovaných sportovců mediálně přehlíží a není na ně daný takový důraz jako u závodů sportovců bez postižení, přestože je jejich úsilí psychicky mnohem náročnější. Jsou to Rváči, jsou to moji Silent Heroes,“ dodává autorka.
Na výstavě v Galerii UFFO bude k vidění soubor obrazů vytvořených z blyštivých střípků barev a černobílých akvarelů, které jsou osobním dialogem autorky s tímto tématem.
Vernisáž se uskuteční v úterý 23. 7. od 18:00 hodin.
24. 7. - 27. 8. ** Galerie UFFO ** otevřeno: pondělí - pátek 8:00 - 16:00 hodin ** vstupné 30 Kč, děti 15 Kč, děti do 3 let zdarma
Sledujte novinky na:

Generální partner


Hlavní partneři


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner