OHLÉDNUTÍ ZA TRUTNOVSKÝM PODZIMEM
1981 - 2015

ÚČINKUJÍCÍ MEZINÁRODNÍHO HUDEBNÍHO FESTIVALU

DUO KLAVÍRNÍ
Patrícia Bretas a Josiane Kevorkian - Brazílie (2009)

TRIA KLAVÍRNÍ
Adamusovo trio (1996), Alma trio (1986), Ars trio (1982, 1987, 1990, 1992) - později České trio (1993, 1995), České trio - Páleníček, Plocek, Sádlo (1981), Artemiss Trio (2013), Foerstrovo trio (1981, 1982, 1984, 1985), Guarneri trio Praha (2011), Klavírní trio Artemis (2000, 2007), Moskevské trio (1988), Pražské trio (1996), Smetanovo trio (2001, 2004, 2009), Sonatori Ensemble - SRN (2005), Daniela Oerterová - housle, Martin Stupka - viola, Barbora Sejáková - klavír, Lukáš Hurník - průvodní slovo (2005)

TRIA SMYČCOVÁ
Brněnské smyčcové trio (1999)

KVARTETA KLAVÍRNÍ
Ensemble Martinů (2006, 2010), Klavírní kvarteto Bohuslava Martinů (1984, 1997, 2003)

KVARTETA SMYČCOVÁ
Bennewitzovo kvarteto (2007), Bohemia kvartet (1992), Copenhagen Piano Quartet – Dánsko (2015), Doležalovo kvarteto (1982), Dvořákovo kvarteto (1984), Epoque Kvartet (2000), Janáčkovo kvarteto (2012), Jupiter kvartet (2001), Kocianovo kvarteto (1991), Kvarteto Apollon (2002, 2010, 2013), Kvarteto Martinů (1990), Kvarteto města Prahy (1981, 1992), M. Nostitz Quartet (1998, 1999), Panochovo kvarteto (1989, 1997, 1999), Slezské kvarteto - Polsko (2003), Smetanovo kvarteto (1983), Stamicovo kvarteto (1986, 1994), Talichovo kvarteto (1985, 1990), The Fry Street Quartet - USA (2004), Vlachovo kvarteto Praha (1995), Wihanovo kvarteto (2005)

SMYČCOVÉ SOUBORY
Camerata Moravia (2004)

DECHOVÉ a ŽESŤOVÉ SOUBORY
Afflatus Quintet (2000), Belfiato Quintet (2014), Clarinet Factory (2008), Collegium musicum pragense (1981), Corni di Praga (1985), České dechové kvinteto (1982), České saxofonové kvarteto (2008), Český hornový sbor (2011), Dechové kvinteto Národního divadla (1983, 1998), In modo camerale (2004), Philharmonia Octet (2007), Prague Bassoon Band (2012), Pražské dechové kvinteto (2006), Pražské žesťové kolegium (2003), Pražský žesťový soubor (1984), Q Moravi (1993), Soubor pražských trubačů (1983) 

SMÍŠENÉ SOUBORY
Akademie-Quartett Norimberk - SRN (1992), Ars rediviva (1988), Bardolino (2012), Barock Jazz Quintet (1987, 2002), Capella Apollinis (2009), Capella cameralis (1991), Collegium quodlibet (1988), Concorde east/west - Komorní sdružení východ-západ (1989), České noneto (1984, 1994), Gran Duetto Concertante: Jan Riedlbauch - flétna, Miloslav Klaus - kytara (2007), Harmonie českých filharmoniků (1990), Hradišťan - hudební a taneční soubor, program: O slunovratu (2003), Instrumentální soubor Variace (2001), Lyra nova (1984), Musica Bohemica (1982, 1986), Musica da camera Praga (1981), Kühnův dětský sbor (2015, Symposium Musicum (1987), Trio Accordo (2009), Trio Drápela (1999), D. Platilová, L. Svárovský, V. Hájková (1988), posluchači Konzervatoře v Pardubicích
R. Čechura, R. Kosáčková, M. Mužíková, R. Soukup (1990), J. Hájek, Z. Müllerová, E. Nasadilová (1996), J. Divoký, Z. Grossová, P. Strejc (1998)

PĚVECKÉ SBORY
Bambini di Praga (1999), Bonifantes - chlapecký sbor (2004), Capella Moraviae (1995), Gentlemen Singers (2006, 2010), Královéhradecký sbor Jitro (1989), Kühnův dětský sbor (1990), Kühnův smíšený sbor (1984), Kühnův ženský sbor (1985), Madrigal Quintett Brno (1996), Pražský mužský sbor FOK (1982, 1985)

HUDEBNĚ-DIVADELNÍ SOUBORY
Hudební divadlo dětem Hradec Králové (2004), Bilbo Compagnie: Comedie dell´arte versus B. Martinů (2005)

BALET
Balet Praha (2000), Balet Praha - Pražský komorní balet Pavla Šmoka (2009), Chorea Bohemica (1985), Pražský komorní balet (1984), Taneční skupina LG style (2008)

ORCHESTRY
Camerata Bohemica (2008), Cimbálová muzika Jiřího Janouška (2014), Czech Ensemble Baroque Orchestra (2015), Česká komorní filharmonie (2012), Filharmonický komorní orchestr - um. ved. Pavel Prantl (2006), Filharmonie Hradec Králové (1998, 2005, 2014), Filmový symfonický orchestr (1985), Janáčkův komorní orchestr - um. ved. Zdeněk Dejmek (1988, 2000), Jihočeská komorní filharmonie České Budějovice (2001), Komorní filharmonie Pardubice (1986, 1988, 1990, 2002, 2011), Komorní orchestr Bohuslava Martinů - um. ved. Josef Těšík (1988), Komorní orchestr Pavla Haase - um. ved. Radim Kresta (2009), Komorní orchestr pražských symfoniků - um. ved. Pavel Peřina (1991), Komorní orchestr Virtuosi di Praga - um. ved. Libor Hlaváček (1989), Nezávislý komorní orchestr Boemia (1993), Nový komorní orchestr (1981), orchestr Komorní opery Praha (1987), Orchestra puellarum pragensis (1983), Pražská komorní filharmonie (1997, 2013), Pražský komorní orchestr bez dirigenta (1983, 1987), Pražští komorní sólisté (1984, 1987), Severočeská filharmonie Teplice (2003, 2010, 2012), Slovenský komorní orchestr - um. ved. Bohdan Warchal (1984), Státní symfonický orchestr Hradec Králové (1981, 1982, 1984, 1985, 1986), Sukův komorní orchestr (1985, 1987, 1989), Talichův komorní orchestr (1995, 1999), Východočeský státní komorní orchestr Pardubice (1983, 1985)

DIRIGENTI
Gürer Aykal - Turecko (1987), Gudni A. Emilsson - Island, Německo (2008, 2012), Silvano Frontalini - Itálie (1985), Tomáš Hanák (2009), Tomáš Hanus (1993), Libor Hlaváček (1983, 1985, 1986, 1989), Jakub Hrůša (2013), Jan Chalupecký (1997), Petr Chromčák (2012), Jiří Chvála (1990), Dr. Štěpán Koníček (1985), Miroslav Košler (1982, 1985), Tomáš Koutník (1983, 1990, 2003), Rudolf Krečmer (1986), Ondřej Kukal (2005), Bohumil Kulínský ml. (1988), Pavel Kühn (1984), Jacques-Francis Manzone - Francie (1987, 2002), Hideaki Mutó - Japonsko (1981, 1982, 1984), Charles Olivieri-Munroe - Kanada (2001), Libor Pešek (1984), Alfonso Scarano - Itálie (2011), Jiří Skopal (1989), Petr Škvor (1989), Marek Štilec (2014), Jan Talich ml. (1995, 1999), František Vajnar (1998), Roman Válek (2015), Stanislav Vavřínek (2010), Josef Vlach (1985)


SÓLISTÉ

AKORDEON
Jaromír Zámečník (1995)

AKROBACIE
Ilona Jänti – Finsko (2014), Lukáš Machalík (2015)

CEMBALO
Hana Burešová (1985), Monika Knoblochová (2004), Zuzana Růžičková (1995), Jaroslav Tůma (1986), Ludmila Vacková (1983)

CIMBÁL A ZPĚV
Zuzana Lapčíková (2004)

FAGOT
František Herman (1985)

FLÉTNA
Markéta Hykšová (1989), Václav Kunt (1996), Clara Novakova - Francie (2000), Vladislav Paulík (1985), Jan Riedlbauch (1990), Jiří Stivín (1988, 2008), Leoš Svárovský (1988), Václav Žilka (1989)

HARFA
Jana Boušková (2000), Kateřina Englichová (2003, 2015), Dagmar Platilová (1988, 1989), Ivana Pokorná (1986)

HOBOJ
Zdeněk Adam (2012), Gabriela Krčková (1986), Jiří Krejčí (1989), Zbyněk Müller (1997, 1998), Liběna Séquardtová (1989), Pavel Verner (1985), Vilém Veverka (2006)

HOUSLE
Alena Čechová (2000), Gabriela Demeterová (2005), Jiří Fišer (1986), Oldřich Hlinka (1984), Václav Hudeček (1985), Shizuka Ishikawa - Japonsko (1996), Markéta Janoušková (2014), Jan Jouza (1994), Jaroslav Klimecký (1994), Miroslav Kosina (1990), Pavel Kudelásek (2013), Jan Kvapil (1990), Ekatérina Malachkova-Debiak - Bělorusko, Francie (2008), Bohuslav Matoušek (2002, 2010), Petr Messieurer (1990), Silvano Minella - Itálie (2010), Boris Monoszon - SSSR (1981), Jana Nováková (2004), Čeněk Pavlík (1983), Antonín Pergler (1987), Fern Raškovičová - Jugoslávie (1985), Alexander Shonert - Rusko (2007), Václav Snítil (1987, 1993), Josef Suk (1988, 1995), Pavel Šporcl (1997, 2001), Ivan Štraus (1983, 1986), Jan Talich ml. (1999), Jiří Tomášek (1983, 1984, 1985), Jana Vlachová (1981, 1985), Jiří Vodička (2013), Petr Vyoral (1999), Gernot Winnischhofer - Rakousko (1987), Martin Zbrožek (2015), Ivan Ženatý (1985, 2003)

KLARINET
Karel Dohnal (2003), Jean-Marc Fessard - Francie (2006), Wenzel Grund - Švýcarsko (2013), Claudio Mansutti - Itálie (2011), Richard Pavlas - SRN (1985), Felix Slováček (1981, 1982, 1985)

KLAVÍR
Petr Adamec (1986, 2002), Louis Demetrius Alvanis - Velká Británie (2009), Ang Li - Kanada (2013), Igor Ardašev (1994, 2001, 2005, 2012), Renata Ardaševová (1994, 2005), Halina Bertram-Jančiková - SRN (1999), Dagmar Baloghová (1989, 1999), Aleš Bílek (1982, 1983), Miloš Bok (1998), Flavia Brunetto - Itálie (2010), Silvia Cappellini - Itálie (1989), Jan Čech (1994), Petr Čech (2000), Jitka Čechová (2001, 2007, 2008), Václava Černohorská (2003), Brigitte Farnerová - Švýcarsko (1983), Věra Hájková (1988, 1990), Josef Hála (1988, 1995, 1996), Jolana Hlochová-Saidlová (1992), Zdeněk Hnát (1985), Alfréd Holeček (1983), Jiří Holeňa (1990, 2001), Petr Jiříkovský (1999), Ivo Kahánek (2006, 2008, 2013), Martin Kasík (2006, 2013), Ivan Klánský (1985, 1989), Jaromír Klepáč (2011), Šárka Knížetová (2001), Vladimíra Kolková (1994), Karel Košárek (1998), George Koukl - Švýcarsko (1998), Boris Krajný (1987, 1991, 2010), Soňa Krivčíková (1998), Stanislava Křížová (1998), Emil Leichner (1986, 1990), Martin Levický (2014), Václav Loskot (1989, 1993), František Malý (1989, 1991, 2002), Jean-Bernard Marie - Austrálie (2000), Michal Mašek (2012), František Maxián (1982, 1984), Kazuko Nagatomi - Japonsko (1988), Christopher Oakden - Velká Británie (1990), Josef Páleníček (1981, 1984, 1987, 1988, 1990), Jarmila Panochová (1990), Jaroslava Pěchočová (2004), Boris Petrov - SSSR (1986), Marcela Pflegerová (2003), Mirka Pokorná (1982, 1984, 1985), Jiří Pokorný (1986, 1989), Michal Rezek (1997), Josef Růžička (1983, 1985), Natalia Shonert - Rusko (2007), Jan Simon (2010), Adam Skoumal (2012), Jiří Strejc (1991), Martin Strejc (1991), Arnošt Střížek (1999), Jaroslav Šaroun (1992, 1995, 1997, 2002), Viktorie Švihlíková (1983), Vladimír Topinka (1984), Arbo Valdma - Jugoslávie (1985), Lada Valešová (2011), Andrea Vavrušová (2014), Helena Veisová (1987, 1993), Emil Viklický (2004), Lukáš Vondráček (2000), Pavel Voráček (2015), Wojciech Waleczek – Polsko (2014), Daniel Wiesner (2013), Katarína Ženatá (2003)

FORTEPIANO
Viviana Sofronitzky - Kanada (2011)

KONTRABAS
Vít Mach (1985), František Pošta (1989)

KYTARA
Vladislav Bláha (1995), Jiří Doubek (1994), Jaroslav Fantyš (1989), Luboš Fišer (1991), Tomáš Ille (1999), Jaromíra Ježková (1988), Alexei Khorev - Rusko, Francie (2008), Miroslav Klaus (1990), Štěpán Rak (2005), Petr Saidl (1991, 1992)

MALOVÁNÍ SVĚTLEM
Alex Dowis (2015)

PERKUSE
Alan Vitouš (2008)

TANEC
Hana Polanská Turečková (2015)

TRUBKA
Jan Broda (1988)

VARHANY
Waclaw Golonka - Polsko (2006), Karel Hron (1982), Miluška Kvěchová (1997), Susan Landale - Francie (1997), Dirk Out - Holandsko (1998), Vladimír Sobotka (1995), Jaroslav Tůma (1996)

VIOLA
Vladimír Bukač (2012), Kristina Fialová (2014), Lubomír Malý (1983), Jan Pěruška (1984), Hubert Šimáček (1984), Jan Talich (1990), Augusto Vismara - Itálie (1989)

VIOLA DA GAMBA
Petr Hejný (1986)

VIOLONCELLO
Jiří Bárta (1994, 2001, 2014), Mikael Ericsson - Švédsko (1981, 1982, 1985), Jan Holeňa (2001), Tapalin Charoensook (2012), Miloš Jahoda (1990), Tomáš Jamník (2008), Marek Jerie (1983), Václav Jírovec (1981), Michal Kaňka (2011), Jan Niederle (1984), Jan Páleníček (1985, 1999), Miloš Sádlo (1984), Tomáš Strašil (2008), Saša Večtomov (1985), Daniel Veis (1993, 2002),

ZPĚV
Václav Bechyně (1984), Karel Berman (1982, 1986), Jaromír Bělor (1984), Anda Luise Bogza - Rumunsko (1991), Milan Bürger (2001), Agata Čakrtová-Hauserová (1994, 1999), Milada Čejková (1994, 1999), Olga Černá (2004), Pavel Červinka (1999), Eva Dřízgová-Jirušová (1998, 2000), Guglielmo Callegari - Itálie (2011), Alfréd Hampel (1985), Petr Hlavatý (1990), Irena Houkalová (2002), Roman Janál (2001), Kristýna Janoušková (2014), Hana Jedličková (1984), Olga Jelínková (2012), Jindřich Jindrák (1990), Svatava Jiroušková (1990), Jana Jonášová (1988, 1993), Kateřina Kachlíková (1985), Michiyo Keiko - Japonsko (1997), Zdena Kloubová (2007), Martina Kociánová (2015), Oldřich Kříž (2012), Olimpia Lucente - Itálie (2013), Štefan Margita (2014), Jiřina Marková (1989), Libuše Márová (1982), Rennée Nachtigallová (1984, 1985), Marie Němcová (1992), Květa Němečková (1984), Eva Pecková (1982), Adam Plachetka (2015), Miloslav Podskalský (1992), David Rakoncaj (1999), Věra Soukupová (1983), Lucie Šebová (1999), Lenka Škorničková (1990), Lenka Šmídová (1992), Kateřina Šmídová Kalvachová (2014), Naďa Šormová (1997, 1999), Brigita Šulcová (1982), Jaroslav Tománek (1982), Marie Veselá (1997), Lubomír Vraspír (1982, 1986), Dagmar Zázvůrková (2008), Václav Zítek (1983)

UMĚLECKÝ PŘEDNES
Otakar Brousek (1987, 2006), Milan Friedl (1986, 1990), Jana Hlaváčová (1982), Miroslav Kovařík (1982), Radovan Lukavský (1982, 1984, 1999), Kateřina Macháčková (1993), Taťjána Medvecká (2007), Saša Rašilov (2010), Jana Štěpánková (2001)
 

VÝSTAVY

1982
SETKÁNÍ S HUDBOU
ak. sochař Josef Kadlčík

1983
SETKÁNÍ S OSOBNOSTMI UMĚLECKÉHO ŽIVOTA
ak. malíř a grafik Ladislav Rada

1984
NAD RUKOPISY MISTRŮ
výstava vzácných rukopisů předních českých skladatelů

1985
HUDEBNÍ MOTIVY V KRAJCE
ak. malířka Milča Eremiášová

1986
SKLENĚNÉ OBJEKTY A ŠPERKY
František Vízner, Laděna Víznerová

1987
KRESBY - KERAMIKA - FOTOGRAFIE
ak. malířka Dana Holá - Milan Kout - Jiří Jahoda

1988
HUDBA A PLASTIKA
ze sbírek Okresní galerie výtvarného umění v Náchodě

1989
GOBELÍNY
Jana Paulová

1990
KRESBY - GRAFIKA - TAPISERIE
ak. malířka Dana Holá

1991
POCTA DVOŘÁKOVI A MOZARTOVI
grafika Olgy Menšíkové, Kornelie Němečkové, Karly Ryvolové a exponáty ze sbírek
Národního muzea - Muzea České hudby v Praze, ze sbírek Okresní galerie
výtvarného umění v Náchodě

1992
SOUVISLOSTI
Valdemar Sokol - deskové obrazy a monografiky

1993
VZTAHY
Karla Ryvolová - obrazy, Ladislav Chochole - plastiky

1994
OBRAZY
ak. malíř Bořivoj Borovský

1995
KŘÍDLA HUDBY
ak. malíř Vladimír Komárek - obrazy

1995
OHLÉDNUTÍ ZA TRUTNOVSKÝM PODZIMEM
ak. malířka Dana Holá - kresby a grafika

1996
TRUTNOV
Milan Lhoták - fotografie

1997
DOTEKY HUDBY
ak. malíř Jan Kristofori - obrazy

1998
MELODIE V KRAJCE ZAKLETÉ
ak. malířka Milča Eremiášová

1999
INSPIRACE
Naďa Čichovská - kresby a obrazy

2000
HUDEBNÍ INSPIRACE A MOTIVY VE SKLE
ak. malíř Oldřich Lípa

2000
KRESBY, KARIKATURY A FOTOGRAFIE BOHUSLAVA MARTINŮ
ze sbírek Památníku Bohuslava Martinů v Poličce

2001
ŽENA A HUDBA
ak. malíř Břetislav Janovský - obrazy

2002
ZASTAVENÍ ČASU
Ivan Knotek - fotografie

2003
GRAFIKA - HUDBA - POEZIE
ak. malíř Karel Demel

2004
RADOSLAV VALEŠ - BÝT KRAJINOU
obrazy

2005
TÓNY SVĚTLA
Jarin Krouz - netradiční svítidla

2006
KRAJINY DUŠE
Blanka Bohdanová - obrazy

2007
KRKONOŠSKÁ HOUSLAŘSKÁ ŠKOLA
výstava fotografií, dokumentů a historických nástrojů

2008
TOULKY S HUDBOU
Zuzana Blažková - kresby a grafika

2009
ŽENSKÉ MARNIVOSTI
Ivana Lukavská - výstava foto aktů

2010
30 LET TRUTNOVSKÉHO PODZIMU
výtvarná a dokumentární výstava - ohlédnutí za uplynulými ročníky festivalu

2011
SUBLIMACE
Nikola Semotánová

2012
MEZI NOTAMI
Marie Luisa Hlobilová

2013
KRAJINA DŮVĚRNĚ ZNÁMÁ
Jaroslav Prokeš

2014
HUDBA VE DŘEVĚ
Milan Maksymov

Sledujte novinky na:

Hlavní partner


Partneři


Mediální partneři


Spolupracujeme


Logistický partner