AWAKE

Nové divadlo
AWAKE
Zobrazit galerii
Dílo kombinující současný tanec, tělesnou virtuozitu, zpěv, herectví a poezii
 
Upřímný pohled do soukromého světa kariéristky, perfekcionistky a současně neorganizované ženy. Jde o okamžik v životě, či celý život? O sen, nebo probuzení? Vše s dávkou nostalgie a rozčarování. AWake je intimní, interaktivní, multidisciplinární dílo kombinující současný tanec, tělesnou virtuozitu, zpěv, herectví a poezii… 
 
Prostřednictvím vodního živlu a rytmu denních rituálů nastavuje AWake zrcadlo duši a nabízí vidění skrze křišťálovou kouli věštce. Mění úhel pohledu prostřednictvím metaforického zrcadla, cestování časem za hledáním okamžiku upřímnosti. Konverzace ženy samé se sebou, hledání hranice mezi normálností a šílenstvím, snadné sklouznutí po kluzkém svahu do chaosu.
 
Oslavujeme mládí, nebo věčnost? Při znění klasických a monumentálních hudebních skladeb lze v AWake vidět unikátní formu rekviem, z něhož ale dýchá nesmrtelnost. 
 
Tohle silné dílo, v němž zažijete všechny pocity, provází publikum v Izraeli, USA i Evropě po pestré a vzrušující cestě až ke katarzi. AWake je poctou taneční umělkyni Doře Mushanové (1920–1994), babičce Miriam Engel.
 
Choreografie, texty a vystoupení: Miriam Engel
Hudba: Wolfgang Amadeus Mozart, Claudio Monteverdi, Arvo Pärt, Fabian Andre, Wilbur Schwandt
Texty písní: Kahn Gus
Světelný design: Valentine Abramov, Guy Galili, Andrey Yudashkin
Zvuk a technika: Jevgenij Leščenco, Vadim Yruchin
Ředitel zkoušení: Karin Ledermanová
Produkce: Yossi Zinger
 
Délka představení: 70 minut