NA SKLE MALOVANÉ

Divadlo a hudba
NA SKLE MALOVANÉ
Zobrazit galerii
Muzikál
 
Muzikál o tom, že stejně jako ženy je svoboda svůdná a zrádná zároveň. Někde tam, kde se dotýká surovost poezie, sen skutečnosti, pohádka dospělosti. Někde tam se rodí nesmrtelný příběh Juraje Jánošíka, zbojníka s nezkrotnou vášní pro život. Jeho podmanivý příběh je plný osudovosti, velkolepých alegorií i všeho bytostně, až přízemně lidského. A tak jsou ve slavném polském muzikálu ženy, stejně jako svoboda, krásné, milované i zrádné. Hudební inscenace vychází z tradičních lidových motivů, a propojuje tak tradici se současností, mýtus s všední realitou.
 
Autoři: Ernest Bryll, Katarzyna Gärtner
Režie: Jaroslav Slánský
Text: Ernest Bryll
Hudba: Katarzyna Gärtner
Překlad: Jan Šotkovský
Dramaturgie: Adéla Vondráková
Scéna a kostýmy: Jozef Hugo Čačko
Světelný design: Jan Beneš
Hudební aranžmá a nastudování: Roman Říčař
Korepetice: Roman Říčař, Jiří Janouch
Choreografie: Ivana Hannichová
 
Hrají: Jan Krafka, Jakub Hubert, Jana Zenáhlíková, Lenka Zbranková, Lukáš Pečenka, Roman Říčař j.h., Tomáš V. Hron, Kryštof Dvořáček, Michal Kuboušek, Michael Vykus, Barbora Hron Vovsíková, Vítězslava Karolová j.h., Barbora Janatková/Tereza Martinková j.h., Kristina Sitková, Jaromíra Mílová, Anna Polcrová j.h., Miroslav Večerka, Karel Jirák j.h., Matouš Zah j.h., Richard Vokůrka j.h.
Kapela: Petr Beránek/Mirek Nováček (trubka), Jakub Žídek/Matěj Šmíd (trombon), Jan Pospíšil/Jakub Cirkl (alt saxofon), Jan Kyncl/Marek Prokop (tenor saxofon), Ondřej Podhajský/Radim Genčev (basa), Petr Eichler/Lukáš Mandlík (bicí), Jiří Janouch/Pavel Skála (klávesy), Jaroslav Friedl/Jan Kysela (kytara)
 
Délka představení: 140 minut s přestávkou
Premiéra: 3. 12. 2022