út 18.6.202419:00
Přidat do kalendáře:

NA ÚTĚKU

Činoherní divadlo A
NA ÚTĚKU
Zobrazit galerii

Road movie dvou zcela rozdílných žen, které by si za normálních okolností asi neměly ani co říct, ale společný útěk od zažitých stereotypů spojí jejich cesty dohromady.

Na výpadovce v noci čekají dvě ne zcela tradiční stopařky. Asi čtyřicetiletá lehce upjatá Margot, která utekla z oslavy osmnáctých narozenin své dcery a jejího útěku si pravděpodobně nevšimne ani manžel.  A o generaci starší Claude, která v rozšafném župánku s lehkostí gengstrů utíká z domova důchodců a žene se za životem plným dobrodružství a milostných románků, které ještě nutně musí prožít.

Není nic, co by tyto ženy spojovalo. Z původního hašteření o první zastavené auto se postupně zrodí nápad na společný útěk od zažitých stereotypů, který spojí jejich cesty dohromady. A právě společná cesta mezi nimi vytvoří nádherný vztah. Chvílemi pravda pořádně výbušný, plný zvratů, hádek a konfrontací, ale jindy zase plný tichého porozumění. Tyto dvě absolutně rozdílné ženy si vzájemně zrcadlí chyby i těžkosti, se kterými se musí ve svých životech vypořádat. A dělají to s obrovským nadhledem a humorem, protože až na cestě zjistí, jak jsou vlastně silné. Hra je úžasnou příležitostí pro obě hlavní představitelky, jiskří laskavým pravdivým humorem a lidskostí.

Autor: Pierre Palmade, Christophe Duthuron
Překlad: Alexander Jerie
Režie: Jakub Nvota
Scéna: Karel Čapek
Kostýmy: Katarína Hollá
Hudba: Kamil Mikulčík
Hrají: Carmen Mayerová, Tereza Kostková

úterý 18. 6. ** UFFO ** 19:00 hodin ** předplatitelé vstup na abonentky ČDA, ostatní - vstupné 690, 590, 490 Kč ** předprodej vstupenek od 20. 5.